В машинобудуванні використовують деталі виготовлені за різними технологіями з конструктивним елементом ребром жорсткості. Ребра відрізняються за формою, розмірами та кількістю, навіть в межах однієї деталі. Найчастіше деталі з ребрами жорсткості виготовляються методом лиття, приклади зображення таких деталей наведені на рис. 3.6.1.
В практиці графічних зображень, часто січна площина в розрізах деталей проходить через ребро жорсткості.
Для уникнення браку при виготовленні деталей з ребром жорсткості за креслеником стандартом вводяться визначені умовності в їх зображеннях.
Розглянемо послідовність зображення розрізів деталей з ребром жорсткості на прикладах деталей простих форм. Так, на рисунках 3.6.2 і 3.6.3 виконані поздовжні фронтальні розрізи деталей, які містять ребро жорсткості. В наочному зображенні (рис. 3.6.2, а) січна площина А розтинає провушину, основу і ребро жорсткості деталі. Після розрізу частини деталі розведені в сторони і фігура перерізу заштрихована, включаючи ребро. На кресленику (рис. 3.6.2, б), ребро жорсткості прийнято не штрихувати.
На рисунку 3.6.3,б зображений повний фронтальний розріз симетричної деталі з ребрами жорсткості. Січна площина А розсікає стінки трьох циліндрів, стінки фланця і ребра жорсткості, які в наочному зображенні штрихуються. На площині П2 (рис. 3.6.3,а), наочно зображений повний фронтальний розріз. На видах (рис. 3.6.3,в) зображений розріз через ребра жорсткості, які не штрихують.
Приклад профільного розрізу деталі плоскогранних форм з ребром жорсткості наведений на рис. 3.6.4
Приклад зображення розрізу корпуса з ребром жорсткості поданий на рис. 3.6.5. Корпусна деталь складних зовнішніх форм сполучених елементів має симетрію відносно поздовжньої і поперечної осей.
На видах (рис. 3.6.6) виконані прості розрізи. Фронтальний, суміщений з головним видом та місцевим розрізом кріпильного отвору основи. Січна площина розташована поздовжньо, розсікаючи ребра жорсткості, стінки основи, стінки горизонтальних напівциліндрів. Ребра жорсткості не заштриховані. На профільній проекції зображено поєднання виду з розрізом.
Більш складані побудови відносяться до зображення розрізу деталі в аксонометричній проекції (рис. 3.6.7). Початкове зображення деталі надано без розрізу див. рис. 3.6.5.
Розріз в наочному зображенні (рис. 3.6.7) виконується координатними площинами x0z та y0z. Площина x0z ріже основу, ребро жорсткості, стінки горизонтального напівциліндра і стінки опорного циліндричного елемента. Ребро жорсткості заштриховано. Побудований розріз є раціональним і достатнім для характеристики форми деталі і її елементів.
Приклади зображень розрізів реальних машинобудівних деталей. На головному виді корпусної деталі (рис. 3.6.8) зображений повний фронтальний розріз. Деталь має ребра жорсткості, які в розрізі не штрихуються. Кришка з двома парами ребер жорсткості (рис. 3.6.9) зображена на фронтальній проекції половиною фронтального розрізу і половиною виду.
Деталь «вилка» (рис. 3.6.10) має симетричні форми відносно поздовжньої осі, на основі якої є ребро жорсткості. Фронтальний розріз зображений на головному виді. Ребро жорсткості не заштриховано.
Деталь «кришка» симетричних форм відносно координатних площин зображена головним видом і видом зверху на рис. 3.6.11. Головний вид містить фронтальний розріз у сполученні з видом. Поздовжня січна площина проходить через ребро жорсткості, яке на виді спереду не заштриховано.
На фронтальному розрізі деталі «кронштейн» (рис. 3.6.12) мають місце ребра жорсткості різної конструкції, які на головному виді зображені не заштрихованими [15].
Питання для контролю знань
1. Як зображується ребро жорсткості на розрізі деталі в аксонометрії?
2. Як зображується ребро жорсткості на видах в поздовжньому розрізі
    деталі?3. Якими лініями обмежується ребро жорсткості в розрізі на видах?
4. В якому випадку рекомендується креслити деталь з ребрами
    жорсткості у сполученні половини виду і половини розрізу?5. Чи штрихується ребро жорсткості в поперечному перерізі?