Похилі розрізи утворюються січною площиною, яка складає з горизонтальною площиною проекцій кут, який не є прямим (рис. 3.5.1, а). Похилий розріз проекціюється на додаткову площину, яка паралельна січній площині. Додаткова площина суміщається з площиною зображень (рис. 3.5.1, б).
Цей розріз можна розташовувати на довільному місці формату в проекційному зв’язку за напрямом погляду, який позначається стрілками та лінією перерізу (рис. 3.5.2).
На рис. 3.5.3 похилий розріз виконано в проекційному зв’язку за напрямом погляду, що вказаний стрілками та штрихами січної площини А-А. Натуральна величина фігури перерізу проекціюється на профільну площину проекцій. Цей розріз необхідний для відображення бобишки з отвором і конструкції отворів у циліндричних елементах.
На рис. 3.5.4 площина А розсікає похилу частину деталі в наочному зображенні. Відсічена частина повернута площиною перерізу на глядача. На видах деталі (рис. 3.5.4, б) визначений рівень похилої січної площини А-А. Розріз зображений окремо, без дотримання проекційного зв’язку, проте з дотриманням напряму погляду, і позначений написом „А-А” (рис. 3.5.4, в) [1].
На зображенні патрубка з приливом і отворами (рис. 3.5.5) у ньому виконується розріз А-А похилою площиною, тобто під кутом до горизонтальної площини проекцій. Розріз А-А (рис. 3.5.5, а) зображений в проекційному зв’язку, проте, за відсутності місця для розміщення розрізу у проекційному зв’язку, його можна зображати з поворотом, нанісши умовний знак (рис. 3.5.5, б). У розрізі зображується товщина стінки труби, форма приливу і розміри ступінчастого отвору.
Приклади похилих розрізів, що виконані на реальних машинобудівних деталях наведені на рис. 3.5.6 і 3.5.7.
Деталь (рис. 3.5.6) зображена з двома місцевими розрізами, якими визначаються розміри і форма отворів, а розріз Б-Б, наданий в проекційному зв’язку і позначений літерами, зображає розміщення отвору та товщину стінки.
Розріз А-А похилою площиною деталі, що надана на рис. 3.5.7, демонструє можливість раціонального вибору варіанта: а – без повороту, але з переміщенням паралельно до сліду площини перерізу; б – з поворотом. Розрізи відповідно позначено.
Потрійний патрубок (рис. 3.5.8) має різні форми фланців, які з’ясовуються виконанням двох похилих розрізів А-А і Б-Б. Перший з них А-А зображений в проекційному зв’язку. В розрізі визначено товщину труби, розміри бобишки і форма та розміри круглого фланця з 6 –ма отворами. Розріз Б-Б зображений з поворотом (містить спеціальний знак). На розрізі з’ясовується форма фланця, розміри труби і бобишки.
Похилий розріз більш складної деталі (рис. 3.5.9) розміщений з поворотом на вільне місце поля кресленика і має напис «А-А» та знак повороту. Січна площина розрізає одне ребро деталі вздовж довгої сторони, воно не заштриховано в розрізі (1). Ребро 2 розсікається площиною впоперек, воно заштриховується.
Питання для контролю знань
1. Який розріз називають похилим?
2. Як на кресленику позначають похилий розріз?
3. Де і як розташовується похилий розріз відносно видів?
4. Чи обов’язково зображати похилий розріз у проекційному зв’язку з
    видом?5. Якщо похилий розріз зображується повернутим відносно виду, тоді
    який знак додається до написів літерами?
Вправи на тему „Похилий розріз” Таблиця 3.6