Положення січної площини на кресленику вказують лінією перетину – слідом січної площини.
Початковий і кінцевий штрихи лінії перетину не повинні перетинати контур відповідного зображення. Перпендикулярно до цих штрихів ставляться стрілки, які вказують напрям погляду. Стрілки наносять на відстані 2–3 мм від кінця штрихів (рис. 2.2.1). На початку та у кінці лінії перетину, а за потреби і у місцях зламів цієї лінії (для складних розрізів) проставляють одну і ту ж велику літеру українського алфавіту. Літери наносять паралельно до основного напису навколо стрілок з боку зовнішнього кута, утвореного лінією перетину і стрілкою.
Розрізи прості й складні позначають написом типу “А-А”, тими ж літерами, що і на лінії перерізу. Напис “А-А” розташовують над розрізом.

Очевидно, що для горизонтальних розрізів (рис.2.2.2) лінія перетину вказується на головному виді або на виді зліва; для фронтальних (рис. 2.2.2) – на виді зверху, або виді зліва; для профільних – на головному виді, або виді зверху (рис. 2.2.3).

Для показу лінії перетину застосовується розімкнута лінія товщиною від S до 1,5S (де S – товщина суцільної основної лінії кресленика виміряна у мм).


Для простих розрізів кресляться початковий і кінцевий штрихи (рис. 2.2.2-2.2.4), а для складних – початковий, місця зламів і кінцеві штрихи (рис. 2.2.5-2.2.6).

Якщо січна площина збігається з площиною симетрії деталі, а зображення розрізу знаходиться в проекційному зв’язку з видами, тоді положення січної площини не вказується і розріз написом не супроводжується (рис. 2.2.8).

На рисунку 2.2.9 виконані розрізи на трьох видах. Поздовжній розріз виконаний на головному виді. Він не позначається, оскільки деталь відносно фронтальної площини проекцій симетрична. Горизонтальний розріз А-А виконаний у сполученні з половиною виду і половиною розрізу. Профільний розріз Б-Б позначений написом і виконаний також з’єднанням половини виду і половини розрізу, деталь не симетрична відносно поперечної площини симетрії.

Позначення ламаного розрізу (рис. 2.2.10) виконується нанесенням штрихів січних площин, стрілок – напряму погляду і написом А-А над розрізом. В місці зламу площини зображаються штрихи зламу.
