Розріз – зображення предмета, подумки розітнутого однією або кількома площинами; при цьому уявний розтин предмета відноситься лише до даного розрізу і не викликає змін інших зображень цього ж предмета. На розрізі зображується те, що потрапляє в січну площину і те, що розміщено за нею. Допускається зображувати не все, що розташоване за січною площиною, якщо це не потрібно для розуміння конструкції предмета. Кількість зображень (розрізів) повинна бути найменшою, але такою, що забезпечує повне уявлення про предмет при застосуванні встановлених у відповідних стандартах умовних позначень, знаків і написів [7].
Та частина предмета, яка розташована між січною площиною і спостерігачем, умовно видаляється. Внутрішній контур деталі на фігурі перерізу стає видимим, а також видимими будуть елементи деталі, що знаходяться за січною площиною. Штрихові лінії невидимого контуру зображуються суцільними лініями видимого контуру.
На рисунку 1.2.1 представлено наочне зображення (а, б) та кресленик (в) розрізу профільною площиною симетричної відносно вертикальної осі деталі.

На рисунку 1.2.2 надано наочне зображення та кресленик розрізу фронтальною площиною симетричної відносно поздовжньої осі деталі.

На рисунку 1.2.3 надано наочне зображення та кресленик розрізу горизонтальною площиною А-А несиметричної відносно горизонтальної площини деталі.
