Для зменшення кількості зображень симетричних деталей доцільно з’єднати половину виду і половину відповідного розрізу. Такий прийом дає можливість отримати повну уяву про зовнішню і внутрішню форму поверхні деталі за найменшої кількості зображень.
Якщо з’єднуються половина виду і половина розрізу, кожен з яких є половиною симетричної фігури, то межею їх поділу є вісь симетрії – штрихпунктирна тонка лінія.
На рисунку 3.7.1,а надана прямокутна ізометрія поздовжньо-симетричної деталі. Січна площина А збігається з площиною симетрії. В розріз фронтальною площиною (рис. 3.7.1,б) потрапляють стінки і основа деталі. На фронтальному виді внутрішня форма деталі зображена штриховими лініями (рис. 3.7.1,в ).
Алгоритм побудови з’єднання половини виду і половини розрізу можна прослідкувати на рис. 3.7.2 [15], на якому зображено:
а) головний вид з лініями невидимого контуру;
б) повний фронтальний розріз;
в) ліва половина виду нерозрізаної деталі;
г) права половина розрізу деталі;
д) з’єднання половини виду і половини розрізу;
е) зображення половини зовнішнього виду спереду і половини
    фронтального розрізу.
Прийнято зовнішній вид розміщувати зліва від осі симетрії, а розріз – справа.
На зовнішньому виді не зображуються лінії невидимого контуру (вони зображені на розрізі видимими, а на розрізі не зображуються штриховими лініями контури зовнішніх форм).
Розглянемо кілька прикладів виконання раціональних розрізів у сполученні з видами.
Для симетричних деталей рекомендується застосовувати сполучення виду і розрізу, як подано на рис. 3.7.3. Для фланцевої втулки достатньо половини фронтального розрізу для виявлення товщини внутрішніх стінок (розріз розміщений знизу від осі обертання) і половини виду, що знаходиться над віссю обертання.
Фланцева втулка (рис. 3.7.4) має несиметричні форми відносно вертикальної осі і для її раціонального зображення необхідно виконати фронтальний розріз А-А у сполученні з видом.
За необхідності, можна виконувати розрізи на двох видах в поєднанні з половиною фронтального і половиною профільного розрізів відповідно (рис. 3.7.5).
Якщо деталь (рис. 3.7.6) несиметрична відносно горизонтальної площини симетрії, тоді розріз А-А у сполученні з видом позначено слідом січної площини на рівні осей фронтально проекціюючих отворів і написом літер. На головному виді виконано фронтальний розріз також у сполученні з видом [2].
Інколи, залежно від форми деталі, на одному кресленику виконують розрізи на трьох видах, як зображено на рисунку 3.7.7. Деталь має симетричні форми відносно фронтальної і профільної осей симетрії, розрізи, що виконані на цих видах, надані без позначень. Відсутність симетрії відносно горизонтальної осі деталі потребує побудови розрізу А-А з позначенням рівня січної площини і напису літер. Вказані три розрізи раціонально виконувати у сполученні з видами.
Для циліндричних деталей (рис. 3.7.8), що мають несиметричні форми доцільно використовувати повний фронтальний розріз. Деталі на рисунках 3.7.8, а і б містять шпонкові пази та циліндричні отвори.
Для подібних деталей з елементами симетричної форми (рис. 3.7.8, в і г), раціональними зображеннями є з’єднання половини виду (над віссю обертання) з половиною розрізу, який розташовується під віссю обертання.
Якщо корпусні деталі мають симетричні зображення відносно осей, а форми деталей досить складні, тоді на креслениках головного виду і виду зліва розрізи зображуються справа від вертикальної осі без позначень слідів січних площин і позначень літерами [1]. На рисунку 3.7.9 корпус призматичних зовнішніх форм має взаємно перпендикулярні отвори із зовнішніми бобишками.
Внутрішні форми бобишки містять ступінчасті циліндричні отвори. Горизонтальний розріз А-А можна виконати двома варіантами (рис. 3.7.9): розріз зображується справа від осі (а), або знизу від осі симетрії (б).
Не менш складну форму має деталь, що зображена на рисунку 3.7.10. Розрізи деталі виконані на трьох видах у поєднанні з зовнішнім видом. Для раціонального зображення подібної форми деталей очевидною є необхідність збереження зовнішніх форм, на всіх видах, які містять лінії переходу. На трьох видах зображення деталі є симетричними відносно відповідних осей, по яких проходять січні площини. В таких випадках розрізи не позначають.
На креслениках корпусів складних форм (рис. 3.7.11 і 3.7.12) головні види виконані у сполученні з половиною розрізів без позначень січних площин. Деталі мають симетричні форми відносно фронтальної площини симетрії.
Питання до контролю знань
1. У якому випадку доцільно виконувати з’єднання половини виду і
    половини розрізу?2. Як графічно оформлюється поєднання половини виду і половини
    розрізу? Чи використовуються написи, знаки, лінії?3. Яким має бути взаємне розміщення половини виду та половини
    розрізу на основних видах?4. Окремим випадком якого розрізу є з’єднання половини виду і
    половини розрізу?5. У чому полягає особливість нанесення розмірів на зображенні, що
    поєднує половину виду і половину розрізу?