На рисунку 8.3.1, а зображена корпусна деталь з горизонтальним патрубком, внутрішні та зовнішні форми якої обмежені циліндричними поверхнями. Ізометрична проекція корпуса містить велику кількість еліпсів різних діаметрів і різного розташування.

Корпус являє собою подвійний порожнинний циліндр, стінки якого потрапляють в січні площини, як зображено на рисунку 8.3.1, б. На наведеному прикладі всі графічні побудови наочного зображення і розрізів деталі виконані послідовно на одному рисунку. Розріз виконується координатними площинами xOz та yOz. У кожній з січних площин зображені фігури перерізів стінок подвійного циліндра, товщина фланців і взаємне розташування елементів деталі.
Корпусна деталь (рис. 8.3.2) має складні криволінійні форми з горизонтальним і вертикальним квадратними фланцями. Як і на рисунку 8.3.1, у цьому випадку аксонометрія будується відповідно до наданих видів. Методом координат нанесені габаритні розміри і центри великої кількості еліпсів, а також точки контурів криволінійних елементів. Розріз виконаний площинами xOz і yOz, на якому зображується порожнина деталі, стінки, лінії взаємного перетину елементів.

На рисунках 8.3.3, 8.3.4, 8.3.5 наведені приклади аксонометричних зображень корпусних деталей з відповідними розрізами.

Форма деталі (рис. 8.3.3) за конструктивними особливостями регламентує застосування повного фронтального розрізу. Розріз двома січними площинами є раціональним для зображення корпуса (рис. 8.3.4). Більш складна форма деталі (рис. 8.3.5) зображена ламаним розрізом, у січні площини, якого потрапляють циліндричні елементи, отвори та бобишки.