Гостьова лекція про мистецтво створення естетично привабливих страв

У межах вивчення освітнього компоненту «Технологія виробництва кулінарної продукції» для здобувачів освіти освітньо-професійної програми Харчові технології була організована гостьова лекція на тему «Мистецтво кулінарного декору: створення страв, що захоплюють з першого погляду», яку провела  Катерина ФЕДОСОВА, експерт у сфері ресторанного консалтингу, власник Consulting HUB, PhD, доцент кафедри готельно-ресторанного бізнесу Одеського національного технологічного університету, лектор SRH Dresden School of Management. Зустріч відбулася за сприяння старшого майстра Олесі Панькевич та проходила в online режимі.

Лекторка проінформувала слухачів  про методологію  створення естетично привабливих страв, зокрема  про різні техніки оформлення, особливості підбору посуду, правила оздоблення з використанням декору та прикрас. Експертка поділилася власним досвідом у цій сфері та наголосила на важливості створення продукції, яка приваблювала б споживача своїм зовнішнім виглядом, адже саме він є першим поштовхом наших рішень щодо вибору страв. Здобувачі освіти також дізналися про деякі дослідження у  сфері  нейрогастрономії  та гастрофізики, які показують вплив зовнішнього виду страв на психоемоційний стан людини та формування харчових звичок.

У ході лекції здобувачі освіти закріпили спеціальні компетентності, зокрема як здійснювати сервісно-виробничий процес у закладах ресторанного господарства.

Ольга Ройко, Олеся Панькевич