Виховання підприємницького духу в молоді

У рамках програми «Польська допомога задля розвитку-2016» Волинський коледж НУХТ розпочав роботу в дворічному україно-польському проекті «Ініціативна молодь на ринку праці – підвищення якості професійного та підприємницького навчання в українських навчальних закладах з використанням методів моделювання».

«Проект буде скеровано на запровадження ефективної системи навчання підприємництва в закладах професійної освіти, – уточнила суть заходу координатор проекту на Волині, кандидат економічних наук, доцент, викладач відділення економіки та підприємництва Неля Кінах. – Маю надію, що завдяки проекту новим елементом системи стане організація та започаткування діяльності «Модельних лабораторій праці», де молодь, яка прагне реалізувати себе, засвоюватиме практичні навички роботи в модельних підприємствах чи організаціях».

До участі у проекті було відібрано 10 пілотних закладів професійної освіти із 6 областей України та 40 викладачів економіки та підприємництва. Перша сесія відбулася у місті Львові на базі Західноукраїнського регіонального навчального центру спільно з Малопольським інститутом місцевого самоврядування та адміністрації (Краків) за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Республіки Польща. Під час роботи представники з Польщі Войцех Одзімек, Давід Хоїнкіс, Дорота Коптєв та Кшиштоф Хмеляш разом із учасниками обговорили перешкоди у підвищенні якості професійної та бізнес-освіти в професійно-технічних навчальних закладах та ВНЗ I-II ст., а також основні потреби і очікування роботодавців щодо спеціалізації та рівня кваліфікації випускників цих закладів на Західній Україні.

Важливим елементом цього проекту буде також проведення регіонального конкурсу «Юніор бізнесу», який полягає у розробці і презентації найцікавішої ідеї для підприємницької діяльності, придуманої, описаної і заявленої молодими людьми, які братимуть участь. Заявлені молоддю проекти повинні бути інноваційного характеру, а сфера діяльності максимально відповідати потребам молоді або місцевої спільноти. Мета конкурсу – формування підприємницьких якостей серед учнів та студентів навчальних закладів Львівської, Волинської та Рівненської областей. На сьогодні вже подано 150 заявок, серед яких і команда студентів відділення економіки та підприємництва Волинського коледжу НУХТ під керівництвом координатора Нелі Кінах. Тож побажаємо їм успіху!