Відкрита гостьова лекція на тему «Нетехнічне ІТ»

Проведення відкритих гостьових лекцій є важливим інструментом для підвищення якості підготовки здобувачів освіти. Особливо цінними є такі заходи, коли їх проводять представники роботодавців, які можуть поділитися не тільки теоретичними знаннями, але й корисними практичними порадами.

11 квітня для студентів циклової випускової комісії комп’ютерної та програмної інженерії, зокрема третього курсу освітньо-професійної програми Інженерія програмного забезпечення, була проведена відкрита гостьова лекція Катерини Шепелюк, менеджерки з якості та бізнес-аналітикині в компанії Capgemini Engineering, на тему «Нетехнічне ІТ».

У своєму виступі Катерина зосередилась на особливостях реалізації потенціалу в ІТ-сфері для нетехнічних фахівців, зокрема, на ролі бізнес-аналітика в сучасній ІТ-компанії. Вона розповіла про обов’язки аналітика, завдання, які він вирішує, та вимоги до претендентів на дану посаду. Здобувачі освіти дізналися про навички та якості, які повинен мати успішний професіонал, а також про шляхи його кар’єрного зростання. У своїй роботі бізнес-аналітик спирається на ряд спеціальних (фахових) компетентностей, зокрема здатності дотримуватися стандартів при розробці програмного забезпечення, бере участь у визначенні та формулюванні вимог до програмного забезпечення, участь у проєктуванні програмного забезпечення.

Фахівець повинен вміти аналізувати вимоги до програмного забезпечення, розуміти предметну область, аналізувати та узагальнювати необхідну інформацію з різних джерел та ресурсів для розв’язання професійних задач.

Дякуємо Катерині Шепелюк за дуже змістовну та корисну лекцію. Сподіваємось, що наші студенти отримали потужну мотивацію, нові ідеї для роботи та побудови кар’єри.

🎞️ Повне відео лекції доступно нижче: