У коледжі розпочав свою роботу Всеукраїнський тиждень права

Всеукраїнський тиждень права в нашому навчальному закладі розпочався із конкурсу інформаційних повідомлень та презентацій «Права людини та громадянина в Україні», які підготували студенти другого курсу готельно-туристичного відділення під керівництвом викладача правознавства Вікторії Кавари.

Кожна група представляла інформацію щодо окремих статей Конституції України, які характеризують найважливіші права громадян в Україні. Представлення складалось із інформаційного повідомлення, презентації та правового бюлетеня. Мета цього заходу – детальніше ознайомити молодих людей із конституційними правами та свободами, можливістю їх реалізації, розуміння необхідності дотримуватись правил і законів, усвідомлення їх цінності у суспільстві. Так, студенти групи 18 Зоя Варшавська та Тетяна Сахарук оповістили присутніх із політичними правами та свободами громадян, зупинившись на можливостях людини брати участь у державному та громадському житті, впливати на діяльність різноманітних державних органів, органів місцевого самоврядування, політичних партій та інших об’єднань громадян політичного спрямування.

Особливості реалізації права на свободу думки, совісті та віросповідання представляли студенти Христина Залужна (група 19) та Діана Мельник (група 68). Вони наголосили на тому, що Конституція України забезпечує своїх громадян можливістю вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб. Їх колеги Олена Чепурнова та Катерина Сахнюк детально охарактеризували права на працю та відпочинок, зупинившись на особливостях, що пов’язані із працевлаштуванням молоді.

Кожна презентація супроводжувалась міні-дискусією, що давало можливість залучити до обговорення всіх студентів. Такий обмін інформацією допоможе студентам у вирішенні їхніх життєвих правових проблем, виробленні вмінь приймати рішення у складних ситуаціях в межах правового поля.