Озброєння студентів знаннями з охорони праці

У французького філософа Блеза Паскаля є такі слова: «Вбити нас може будь-який предмет, навіть створений для нашої зручності, наприклад, нас вбивають стіни будинку або, скажімо, східці сходів, якщо ми необачно ступаємо».

Ці слова стали епіграфом заняття на тему «Загальні поняття та проблеми вирішення питань охорони праці» за участю Сергія Соколова, завідувача сектору юридичного забезпечення Управління держпраці у Волинській області.

Гість ознайомив учнів та студентів з основними вимогами охорони праці. Сергій Соколов особливу увагу звернув на питання правових та організаційних основ охорони праці, які було висвітлено, а саме:
– фізіології, гігієни праці та виробничої санітарії;
– виробничої безпеки;
– пожежної безпеки на виробництві.

Сьогодні нам всім необхідно замислитись, що кожен нещасний випадок на виробництві – це людське горе, понівечені життя, діти, позбавлені батьків, тоді стає зрозумілим, що кожен з нас на робочому місці повинен робити все, щоб цього не відбулось.

Неодноразово було наголошено на найбільш поширених випадках травматизму на виробництві. «Пам’ятаймо, що й працівник несе відповідальність за збереження життя, здоров′я – як свого так і тих, хто працює поруч», – такими словами завершила захід голова циклової методичної комісії викладачів професійно-теоретичної підготовки Інна Савчук.

На основі знань з охорони праці майбутні фахівці формують активно свідому позицію щодо значення і місця здорових та безпечних умов праці, високої культури безпеки праці на виробництві.