Технології майбутнього

У рамках проведення тижня дисциплін природничо-математичного циклу викладач фахових дисциплін Олександр Бурбан прочитав лекцію на тему «Наноструктури в науці і техніці».

Захід спрямований на розширення знань студентів про тенденції розвитку сучасної науки і техніки. Зокрема, на лекції висвітлено питання застосування нанорозмірних елементів та опису їх властивостей, оскільки відомо, що властивості матеріалів значно змінюються при зменшенні розмірів до 100 нанометрів і менше.

Властивості цих мікроскопічних частинок вже дуже широко використовуються і впроваджені в сучасних технологіях. Вони знаходяться навколо нас, хоча ми цього можемо і не помічати. Дуже багато властивостей таких матеріалів ще не досліджено, а деякі з властивостей просто ще не знайшли застосування. Проте вчені всього світу дуже інтенсивно досліджують властивості наночастинок, намагаються продукувати нові частинки з необхідними нам властивостями та впроваджувати результати таких досліджень у наше повсякденне життя. Саме на основі наноструктур будуть побудовані технології майбутнього, і вони будуть давати людям можливості, які зараз нам здаються фантастикою або магією.