Курсова робота як крок до соціальної відповідальності та інновацій у харчовій галузі

Категорії: ,

Виконання курсової роботи з освітнього компоненту «Харчові технології» освітньо-професійної програми Харчові технології вимагає від здобувачів освіти не тільки високого рівня теоретичних знань та практичних вмінь, але й креативності та творчого підходу, адже основним її завданням є розроблення технології та рецептури нових харчових продуктів.

Розробка інноваційного продукту є непростим завданням, адже шлях від ідеї до готового продукту складний та вимагає від студента певного професіоналізму: спочатку потрібно проаналізувати наявний асортимент подібних харчових продуктів, щоб визначити що розроблений продукт є справді новинкою, вивчити технологію, підібрати необхідне обладнання та устаткування, розробити рецептуру та технологічну карту, розрахувати харчову цінність розробленого продукту, його органолептичні, фізико-хімічні та споживчі властивості.

На сьогоднішній день одним із пріоритетних завдань харчової промисловості є розробка якісних продуктів харчування, які б мали оздоровчий ефект на організм людини. Приємно, що багато здобувачів освіти теж працюють у даному напрямку, адже розробляють саме функціональні харчові продукти. Асортимент розроблених продуктів є надзвичайно широким і представлений різними видами кексів, печива, цукерок, мармеладу тощо.

Такий формат виконання курсової роботи дозволяє здобувачам освіти ефективно продемонструвати набуті під час навчання компетентності та вміння, зокрема здійснювати виробництво харчової продукції на основі розуміння сутності перетворень основних компонентів продовольчої сировини впродовж технологічного процесу, контролювати режими технологічних процесів виробництва харчової продукції, обирати технологічне обладнання, складати апаратурно-технологічні схеми, проводити контроль якості і безпечності сировини, напівфабрикатів та готових продуктів, застосовувати практичні уміння і навички під час виробництва якісної і безпечної продукції, знаходити відповідні рішення у розробці нових та удосконаленні існуючих харчових технологій.

Цього року здобувачі мали нагоду представити власні розробки на благодійному ярмарку в гіпермаркеті «Нова лінія», провести їх дегустацію,  почути відгуки людей та оцінку щодо своєї роботи. Участь у ярмарку стала для здобувачів важливим етапом, адже це була їхня перша можливість представити власні продукти широкій аудиторії,  пояснити технологічні аспекти створення своїх виробів та дізнатися як споживачі реагують на нові смаки та інноваційні ідеї. Позитивним моментом було те, що частину розроблених продуктів було продано, а виручені кошти здобувачі освіти передали на благодійні ініціативи Мальтійської служби допомоги, з якою коледж співпрацює вже більше 25 років. Успішна участь у ярмарку показала, що студенти здатні створювати продукти, які відповідають сучасним потребам споживачів та можуть зайняти своє місце на сучасному ринку харчової промисловості.

Подібні освітні ініціативи демонструють, як можна ефективно поєднувати професійну підготовку з реальною практикою та соціальною відповідальністю, готуючи не лише кваліфікованих фахівців, але й свідомих громадян.

Ольга Ройко