Хімія – це край чудес

У рамках тижня природничо-математичних дисциплін 26 лютого на відділенні загальноосвітніх дисциплін у групі 18/19/34 викладач хімії Алла Тортина провела відкритий урок
на тему «Лужні метали. Фізичні та хімічні властивості простих речовин. Біологічна роль елементів».

Урок було проведено у формі подорожі до міста Металів. У ході заняття використано мультимедійний супровід, продемонстровано на відео хімічний експеримент, використано міжпредметні зв’язки із біологією (лужні метали в організмі людини), фізикою, українською літературою. Епіграфом до уроку були слова Дмитра Менделєєва «Хімія – це край чудес, де приховане щастя». Протягом заняття учні також згадували вислови, прислів’я, де згадується про сполуки металів. Так, наприклад, у нашого народу є чудова приказка «Щоб людину пізнати, треба з нею пуд солі з’їсти», прислів’я «Слово – срібло, мовчання – золото», звичай проводжати й зустрічати хлібом з сіллю.

В ході уроку-подорожі студенти долали різноманітні перешкоди (лабіринт, острів помилок, хімічна майстерня), розв’язували різноманітні вправи та задачі, готували повідомлення про застосування солей лужних металів у народному господарстві та їх біологічну роль.
Учні в котрий раз переконались, що хімія наука цікава, хімія скрізь, вона – на кожному кроці. Сьогодні особливо бурхливо розвивається наука про метали, а її досягнення забезпечує зростаючий попит на сучасні інноваційні технології, створення яких неможливе без металів.

На завершення уроку викладач Алла Тортина висловила сподівання, що в майбутньому дорослому житті учні знайдуть застосування своїх знань про метали на практиці та зачитала такі слова: «Ваша сила – віра у себе. Ваша свобода – відповідальність за власний розвиток. Ваші здібності – культура самовдосконалення. Немає нічого, що не долалось би працею. Знаходьте час для роботи – це ціна успіху!».