31 серпня 2023 року відбулися збори трудового колективу, на яких заслухали звіт директора Ігоря Корчука «Про реалізацію стратегії розвитку Відокремленого структурного підрозділу «Волинський фаховий коледж Національного університету харчових технологій» у 2022-2023 та основні завдання на 2023-2024 н.р.».
Під час виступу директор звернув увагу на слова віцепрем’єр-міністра з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, який наголосив, що потрібно побудувати таку систему освіти, яка здатна формувати професійних і щасливих людей для нової інноваційної економіки, громадян, здатних захистити себе та свій дім від будь-яких загроз. Освіта — фундамент розвитку людського капіталу.
Міністерство освіти та науки України розробило візію, яку потрібно реалізовувати. Візія — це про майбутнє освіти та країни загалом.
Колектив упродовж 2022-23 н.р. працював над формуванням інноваційного освітнього простору для забезпечення розвитку потенціалу та можливостей самореалізації всіх учасників освітнього процесу, підготовкою висококваліфікованих, конкурентоспроможних фахівців для забезпечення потреб суспільства, ринку праці та держави, здійсненням культурно-просвітницької діяльності,
Контингент здобувачів освіти в 2022-2023 н.р. становив 2001 особу, з них:
- 1396 осіб навчалися за ОПС фаховий молодший бакалавр, 605 осіб – за ОКР кваліфікований робітник.
- 637 здобувачів освіти в 2023 році стали випускниками.
На навчання у цьому році зараховано 660 здобувачів освіти (444 студенти за ОПС фахові молодші бакалаври та 216 учнів за ОКР кваліфікований робітник).
Навчально – виховна робота, яку проводять у Волинському фаховому коледжі Національного університету харчових технологій не лише сприяє формуванню національної свідомості та громадянської позиції здобувачів освіти, а й дають змогу кожному здобувачеві зрозуміти свою історію, вивчити правдиві історичні факти, щоб протистояти можливим інформаційно-психологічним атакам ворога.
Президент Володимир Зеленський у Верховній Раді України до Дня Конституції та Міністр освіти і науки Оксен Лісовий на серпневій конференції цитували слова бійця Збройних Сил України, учня нашого колежу, сироти Максима Нагорного: «Багато говорять про відбудову України після війни, про відновлення економіки зруйнованих міст. Але я не згодний відбудовувати країну, в якій я зростав. Я мрію про нову, зовсім іншу й набагато кращу країну, яку варто побудувати заново».
При досягнені повноліття, Максим прийняв рішення вступити до лав Збройних Сил України. В даний час захищає кордони нашої країни.
Максим Нагорний далі підтримує тісні зв’язки з коледжем. Класному керівникові Олександру Зінчуку він написав: «Ви будете ще мною гордитися». Юнак планує повернутися та продовжити навчання у нашому закладі.
Співпраця із роботодавцями та соціальними партнерами є важливим чинником в підвищенні якості навчання, адаптації здобувачів фахової передвищої освіти до нових економічних умов та працевлаштування випускників.
До такої співпраці залучені ПрАТ «Теремно Хліб», ПрАТ «SKF Україна», ТОВ Кромберг енд Шуберт Україна Лу, ТзОВ «Забіяка, ТОВ “ІМПЕРІЯ ЯКОСТІ “ЛИННИК”, ТОВ ВОЛИНЬХОЛДІНГ, мережі супермаркетів «Сільпо» та «Наш край», мережа магазинів 7/23, торговий дім «Салют», ресторація «Добра хата», кафе «Чорничне», мережі ресторанів компанії Гранд Персона, «ПриватБанк», ТОВ «МодернПак», ТзОВ «ЖАСМІН ЛІНЖЕРІ», школа програмування ОхІТ, ТОВ «ІДЕЙЛ», компанія «Стохід – тактичне спорядження», приватні підприємці.
В коледжі значна увага приділяється вивченню іноземної мови. Викладач Кавара В.В. англійською мовою здійснює викладання освітнього компонента «Правове регулювання туристичної діяльності» та «Захист прав споживачів».
В рамках проекту Erasmus+ пройшли стажування троє викладачів коледжу (Стешенко Л.І., Кавара В.В., Цісар О.В.) та отримали сертифікати міжнародного стажування Еuropass. 17 здобувачів освіти навчалися за програмою академічної мобільності Erasmus+.
На сьогоднішній день велика увага прикута до можливостей інтеграції інструментів штучного інтелекту в освітній процес. Для успішного впровадження цих технологій необхідно мати реалістичне уявлення про їх потенціал і обмеження. Застосування інструментів штучного інтелекту може бути особливо корисним у таких аспектах, як генерація ідей, збір інформації та поліпшення якості написаних матеріалів. Це може значно підвищити продуктивність роботи освітян.
Студенти та увесь колектив коледжу займаються і благодійною діяльністю. Так, були зібрані кошти на ударний БПЛА «Punisher» для ОЗСП “Любарт”, закупівлю авто для потреб 53 батальйону 100 ОБр ТрО ЗСУ та авто для військових харківського напрямку, продукти харчування, а також речі першої необхідності.
Зборами трудового колективу увалено рішення:
- створити кваліфікаційні центри з професій «Кухар», «Слюсар-електрик з ремонту електроустаткування», «Офіціант-бармен», «Електромеханік з ремонту лічильно-обчислювальних машин»;
- впроваджувати викладання іноземною мовою освітніх компонентів «Системне програмування» (викладач Мельник В.М.) та продовжувати викладання англійською мовою освітнього компонента «Правове регулювання туристичної діяльності» та «Захист прав споживачів» (викладач Кавара В.В.);
- організувати роботу щодо підготовки ліцензійних матеріалів щодо збільшення обсягу прийому на спеціальність «Інженерія програмного забезпечення»;
- оновити викладання дисципліни «Захист України» (якісна домедична допомога, керування спортивними дронами, орієнтування на місцевості).