Я маю мрію

Категорії:

Найкращий оратор той, хто своїм словом і навчає,
і дає насолоду, і справляє глибоке враження

Цицерон

У сучасному суспільстві є тенденція зниження рівня комунікативної культури молоді. Наявний дефіцит мовленнєвої вправності й навичок раціональної мовленнєвої поведінки в людини ХХІ століття спонукає педагогів звертатися до риторики.

Найвища радість на землі – це спілкування. В ньому – джерело людських радощів і розчарувань, сподівань та успіхів. Людина майже ніколи не залишається один на один із собою, бо навіть тоді, коли  поруч із нею нікого немає, вона подумки звертається до когось чи до чогось. Немає професії, яка б не вимагала спілкування.

А от в  давнину люди  вбачали у слові магічну силу, якій підкоряється все, що є у світі. Майстри слова, в першу чергу практичні оратори, які досконало володіли секретами красномовства, завжди шанувалися, мали вплив у суспільстві.

Так, у  XVII столітті, коли в стінах нашого коледжу був Луцький колегіум вивчали грецьку, польську мови, математику, основи астрономії, музику, спів, малювання, риторику, поетику, значну увагу приділяли вмінню виголошувати промови. Місцем публічних заходів були навчальні аудиторії, двори колегіумних споруд, навіть костели і майдани біля них. Спудеї на вулицях Луцькапроголошували публічні декламації. Виступали з привселюдними диспутами на різні теми. До проголошень були допущені тільки кращі учні. Публічні виступи знайомили місцеве населення з думкою бароко і ренесансу, заохочували до духовного вдосконалення і були свого роду рекламою колегіуму. 

В нашому закладі відроджуються традиції Луцького колегіуму, зокрема риторична культура. У коледжі є талановита молодь, яка опановує літературну освіту: поетику і риторику.  І знайшлися сміливі студенти, які вийшли на площу і прочитали  вірші, які самі написали. Назва поезії у всіх одна «Я маю мрію» – ПЕРЕМОГА та мир у нашій державі.

Риторика не отримала в Україні статусу обов’язкової навчальної дисципліни, тому надзвичайно важливо запроваджувати риторизацію сучасного освітнього закладу.

Дякуємо нашим молодим ораторам-початківцям, студентам груп ІПЗ-11, ОО-11, М-11, ПТБД-11, ФБСС-11, ОО-21, які опановують царицю душ, княгиню мистецтв-риторику.

Алла ГОЛУБ, Людмила БУРИЛО, Олена МАТВІЙЧУК