09 листопада відбувся форум «БІЗНЕС-МОЛОДЬ: ЕФЕКТ WOW ВІД СПІВПРАЦІ». Захід проводився з метою налагодження діалогу між компаніями й активною молоддю, сприяння створенню нових програм практики, стажування та першої роботи.
Участь у Форумі взяли провідні роботодавці Волині (серед яких ВАТ «Волиньхолдинг», ПАТ «Кредобанк», ПАТ КБ «Приватбанк», міжнародний холдинг «Модерн-Експо», кав’ярня «Цукерня») та 60 активних молодих людей, які планують розвивати свою кар’єру в Україні.
На відкритті Форуму координатор Пакту заради молоді-2020 Тарас Деркач розповів про Пакт, його завдання та результати діяльності.
«Український Пакт заради молоді-2020 – це продовження загальноєвропейської ініціативи. Підписуючи документ, топ-менеджери компаній зобов’язалися до 2020 року сприяти створенню мінімум 300 партнерств між бізнесом та освітнім сектором і забезпечити 10000 місць для стажування та першої роботи молоді. Серед перших підписантів Пакту – компанії «Нестле», «Байер» в Україні, «МетЛайф», «Київстар», «Кока-Кола Беверіджиз Україна». У планах Пакту розробка Національного плану дій органів державної влади щодо працевлаштування молоді», – зазначив у своєму виступі координатор центру «Розвиток КСВ» Тарас Деркач.
Студенти Волинського коледжу НУХТ разом з викладачем фахових дисциплін Мар’яною Повар взяли участь у дискусії на тему важливих критеріїв у виборі першого робочого місця. Луцька молодь запропонувала власні WOW-рішення для компаній.
Активну участь в обговоренні проблем, з якими стикається молодь при пошуку першої роботи, складанні резюме, проходженні першої співбесіди, взяли представники Волинського обласного та міського центрів зайнятості, а також спікер Лариса Новак – фахівець з добору кадрів фабрики «Торчин».
Компанії розповіли про свою діяльність, кар’єрні можливості для молоді та провели майстер-класи на теми планування кар’єри та успішного працевлаштування. Особливу увагу роботодавці звертали на необхідність змін навчальних програм вищих та професійно-технічних закладів освіти у зв’язку із розвитком науково-технічного прогресу, а також запропонували ідею стажування не лише студентів, але й педагогів на підприємствах.
Проведення даних форумів є важливим, адже створюється середовище для спілкування, обміну досвідом, пошуку нових партнерів для подальшої співпраці.