Вивчаємо пам’ятки рідного міста

Луцькі підземелля мало досліджені й загадкові. Не дивно, що вони зацікавили молодь відділення туризму та готельно-ресторанної справи нашого коледжу. Студенти 30 групи побували на екскурсії в архітектурному комплексі Луцького Братства Чесного Хреста та у його підземній крипті.

Колишнє монастирське приміщення, де розташований музей, є пам‘яткою архітектури національного значення, збудованою в 1630 – 1640 рр. Цікава розповідь екскурсовода супроводжувалася показом унікальних експонатів музею. А завершилася екскурсія у частково відновленій підземній частині Братської Хрестовоздвиженської церкви. В усипальниці поховано 49 видатних діячів, найвідоміші з яких Данило Братковський та Галшка Гулевичівна.

Братковський (бл. 1642 – 1702 р. р.) у своїх поглядах далеко випередив час і став борцем за волю і віру народу. Він прославився збіркою віршів «Світ, по частинах розглянутий». Його зустріч із полковником Семеном Палієм, керівником повстання, яке назвали «другою Хмельниччиною», стала приводом до ув’язнення, а згодом, польський військовий суд виніс вирок, згідно з яким Братковського піддали тортурам та четвертували. При цьому, він зберігав силу духу та витримку. За діяння та мученицьку смерть його нині віднесено до лику святих Волинського краю. У музеї є перша ікона Данила Братковського, а згодом на його честь має бути збудовано храм.

Галшка Гулевичівна (1575 – 1642) – шляхтянка, засновниця братських шкіл і братських монастирів у Києві та Луцьку.

Побачене дало змогу зрозуміти, що за умови упорядкування луцьких підземель, місто має вийняткову можливість створити конкурентоспроможний на світовому ринку туристичний продукт, а на його основі забезпечити розвиток території та її соціально-економічні інтереси.