Вивчаємо міжнародний досвід реалізації дуальної освіти

З 28 жовтня по 01 листопада 2019 року викладачі структурних підрозділів НУХТ, відповідно до запрошення «Освітньої спілки Тельтов AVT» (Професійний освітній центр), взяли участь у Міжнародній Конференції вчителів в м. Тельтов (Німеччина).

В рамках конференції були розглянуті такі питання:

  • актуальний стан розвитку дуальної освіти в Німеччині та  запровадження в Україні;
  • порівняння навчальних планів і системи навчання;
  • відвідування занять професійної школи готельно-ресторанного господарства;
  • обговорення можливої майбутньої співпраці в галузі професійної освіти.

Вивчивши досвід підготовки фахівців в Німеччині, який базується на  дуальній формі навчання, де графік освітнього процесу розподіляється за тижнями теоретичного та практичного навчання, дійшли висновку, що дана форма організації освітнього процесу є досить ефективною, оскільки учні та студенти навчаються в умовах реального виробництва. Крім того, випускники практично отримують гарантоване місце роботи.

Навчання за дуальною формою сприяє підвищенню якості підготовки фахівців, формуванню й розвитку в них загальних та професійних компетентностей, підвищенню ефективності подальшої фахової діяльності, адаптації випускників на ринку праці.

Також делегації була надана можливість відвідати нову базу виробничого навчання студентів в Lübbenau, німецьку «Венецію» – місто, яке приймає близько 1 млн. туристів щороку.

Крім того, викладачі відвідали базу практичної підготовки – Kongresshotel Potsdam AM TEMPLINER SEE, де мали можливість побачити роботу студентів в реальних виробничих умовах на робочих місцях (на рецепції готелю, в ресторані, на кухні).

Стешенко Л.І.