Щороку 21 листопада в нашій країні відзначають День Гідності та Свободи, встановлений Указом Президента України П. Порошенка від 13 листопада 2014 р. Цього дня українці віддають шану патріотизму й мужності громадян, що стали учасниками Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013–2014 років, піднялися на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.
Не залишився поза увагою до цієї події й Волинський коледж НУХТ. Кандидат історичних наук, викладач історії Сірук Н.М. провела виховну годину «Україна – країна гідності та свободи», де відзначила, що саме Революція гідності змінила нашу свідомість. Завдяки зазначеним подіям, українці, нарешті відчули й усвідомили себе окремою самобутньою нацією, яка прагне мати власний шлях розвитку, звісно, не відокремлений від усього світу, але й не нав’язаний ззовні, який ґрунтувався б на загальнолюдських цінностях. Після Майдану українці змінилися. Народ виріс у Націю. Україна не тільки заговорила, але й продемонструвала себе сильною, яка не боїться викликів часу, війни, економічної чи цивілізаційної катастрофи. І ця горда, красива й смілива країна торує власний шлях. «Шукаючи Європу, ми знайшли Україну» – такий лейтмотив був присутній серед тогочасних активістів Майдану.
Н.М.Сірук розповіла для студентів ІІ курсу спеціальності «Харчові технології» хронологію тих подій та відзначила, що Революція гідності – це новий термін, який визначає політичні та суспільні зміни в Україні з 21 листопада 2013 до лютого 2014 року, викликані відходом політичного керівництва країни від законодавчо закріпленого курсу на Європейську інтеграцію та подальшою протидією цьому курсу, яка тривала 94 дні. Подальший розвиток подій в історії України вже носить назву «Єврореволюція» або «Євромайдан». Однією з головних причин протестів стала надмірна концентрація влади в руках Президента Віктора Януковича.
21 листопада 2013 року, після оприлюднення рішення уряду про призупинення процесу підготовки до підписання Угоди асоціації України з ЄС, українці стали самоорганізовуватися через соціальні мережі на Майдані Незалежності в Києві. Тут були студенти, журналісти, громадські активісти, опозиційні політичні лідери. Після трьох місяців протестів країна завмерла в очікуванні і непевності. Майдан був відрізаний від цілого світу. Політики безуспішно намагалися домовитися. Аж раптом Беркут знявся і почав відступати. Кількадесят відчайдухів погнали силовиків угору Інститутською і… потрапили в пастку. Попри стрілянину, майданівці вперто йшли вперед. Під кулі. Перші лави падали, за ними з’являлися нові… і нові… За кілька годин у центрі сучасного європейського міста було розстріляно півсотні людей. Ще близько тридцяти загинуло напередодні… Кадри цієї розправи облетіли та шокували світ.
Потім країна почала дізнаватися імена своїх героїв – «Небесної Сотні». Кожна історія викликала гострий, пронизуючий біль, всеохоплюючий гнів та безсилля. Кожна нова сповідь закарбувалася в пам’яті. Прийшло розуміння, що героїчні подвиги цих звичайних людей не можуть бути забутими.
Ці події – нагадування всім українцям, особливо молоді, про те, якою ціною здобуто свободу та незалежність нашої держави. Тому основною метою проведення цієї виховної години є вшанування патріотизму і мужності громадян, молодих людей, які у листопаді 2013 року – лютому 2014 року, постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів України та її європейського вибору, збереження та донесення об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку ХХІ століття.