Виховна година на тему «Україна – незалежна держава»

13 червня 2018 року викладачем історії, кандидатом історичних наук Сірук Н.М. було проведено виховну годину в групі №4 на тему «Україна – незалежна держава». Виховний захід пройшов у формі історичного відеолекторію, приуроченого важливим подіям в становленні нашої держави: 100-річчю відновлення української державності, 27 річниці проголошення Незалежності України та 22 річниці Конституції України. Сірук Н.М. зазначила, що наша держава – це країна, де найбільше любили волю і найменше знали її, це країна, яка дала світові безліч талановитих доньок і синів, які прославляли свою батьківщину за межами держави. Україна – це країна довговічної боротьби за волю, яку вона здобула 24 серпня 1991 року. Але шлях цей був не простий, він триває і до сьогодні.
Викладач на основі кіно-фото-документів показала важливі історичні моменти, які пройшла Україна у своєму становленні та наголосила, що сучасна незалежна Україна є спадкоємицею багатовікового державотворчого досвіду. У 1917-1918 роках, уперше після кількох століть поневолення, українська нація створила власну державу. Слід згадати, що в той період відбулася важлива для України подія – 22 січня 1919 року Директорією УНР був проголошений Акт Злуки Української Народної Республіки в одну Соборну Українську державу. Не випадково саме 22 січня 1990 року між Києвом і Львовом утворився символічний живий ланцюг єднання – як символ відродження української державницької ідеї.
24 серпня 1991 року Верховна Рада України прийняла історичний документ виняткового значення для долі українського народу – Акт проголошення незалежності України. Перші кроки незалежності стали випробуванням для всіх нас – тестуванням на зрілість, на терпіння, на толерантність. Не менш важливим було прийняття 28 червня 1996 року ще одного документу, який закріплює основи суспільного ладу, державний устрій, систему, порядок утворення, принципи організації та діяльності державних органів, права та обов’язки громадян – Конституції України. Це фундамент для всіх законів у державі, найважливіший нормативно-правовий акт.
Важливою метою виховного заходу було ознайомлення студентів групи №4 з основними державотворчими свідченнями становлення незалежності України, формування розуміння своєї причетності до подій, що пройшли та відбуваються в Україні й сьогодні, а також згадати історичні персоналії, які активно долучились до утвердження незалежності нашої України.