Вшанування пам’яті героїв Небесної Сотні

Проміння яскраве, проміння прекрасне
У Всесвіт лилося, немов в океан.
Ніколи не згасне, ніколи не згасне
У небі Вкраїни сузір’я Майдан!
Неля Кінзерська

20 лютого в Україні вшановують подвиг учасників Революції гідності та увічнюють пам’ять про героїв Небесної Сотні, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, захищено ідеали демократії, права та свободи людини, збережено курс на європейське майбутнє України. Цього дня 2014 року під час Єврореволюції на Інститутській вулиці в Києві силові підрозділи режиму Януковича розстрілювали протестувальників. «Про Україну світ почув ціною крові…», ‒ згадує очевидець тих трагічних подій Тарас Коковський.

До сьомої річниці пам’яті про подвиг героїв студенти-першокурсники відділення туризму та готельно-ресторанної справи разом із викладачем Чуй Катериною Ігорівною підготували та провели захід «Ніколи не згасне у небі Вкраїни сузір’я Майдан». Ведучі за допомогою усного журналу нагадали про історичний перебіг подій Євромайдану. Студенти груп Т-11 («Туризм») та ГРС-11 («Готельно-ресторанна справа») підготували презентації, виставку малюнків, емоційні та хвилюючі читання поезій, мінісценки, у яких показали пошану й захоплення героями Небесної Сотні, утвердили вічну пам’ять сучасників про них. Відважних людей, які загинули заради кращого майбутнього українців, присутні вшанували хвилиною мовчання.

Завідувачка Музею жертв тоталітарних режимів, викладач історії Патрай Ніна Олексіївна представила тематичну виставку, розповіла студентам про загиблих під час Революції гідності волинян, поділилася спогадами про акції, які відбувалися в той час у місті Луцьку, повідомила студентам про постанову №2739, ухвалену Верховною Радою 17 лютого 2021 року, що визначає Революцію гідності одним із ключових моментів державотворення України.

Ушанування історії, пам’ятних дат – це один зі способів виховати в молоді усвідомлення, що сьогодні обов’язок кожного звіряти свої думки і вчинки, щоб не зрадити світлої пам’яті загиблих. Доки палають свічки пам’яті про них у наших серцях, доти герої не вмирають!

Чуй К.І.