Міжнародний день рідної мови

Єдиний скарб у тебе – рідна мова.
Закляклий для сусіднього хижацтва.
Вона твого життя міцна основа,
Невтішна над усі скарби й багатства.
П. Куліш

Щороку, 21 лютого в Україні відзначається Міжнародний день рідної мови. З нагоди святкування  в коледжі відбулося засідання дискусійної студії «Сучасна українська мова: самобутність, система, норма».

Міжнародний день рідної мови запровадили 1999 року на 30-й сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО. Встановленням цього дня Міжнародна організація ЮНЕСКО хотіла привернути увагу світової прогресивної спільноти до важливої ролі мови в розвитку освіти, культури, для консолідації суспільства. В Україні це свято відзначають з 2002 року, коли було видане розпорядження «Про відзначення Міжнародного дня рідної мови».

На захід були запрошені учні, студенти коледжу. Викладачі-філологи розповіли про значення мови в житті кожної людини, зачитали вислови  та поетичні рядки відомих українських письменників, діячів,  переглянули фільм «Легенда про мову».

Методист коледжу Бурило Л.О. зазначила, що нова редакція «Українського правопису» має повернути особливості української мови, які були закріплені «харківським» правописом 1928 року, а радянська влада заборонила цю редакцію та взяла курс на максимальну асиміляцію української до російської, яка збереглася у правописі від 1992 року, тому дуже важливо, що за часів незалежної України нарешті ухвалили новий правопис.

Під час заходу здобувачі освіти зробили висновок, що народ, держава, мова – це поняття нероздільні, без мови немає народу і навпаки, без народу не існує мови, адже  досконале знання української мови як державної, високий рівень культури усного й писемного мовлення є свідченням високого особистісного розвитку молодого громадянина України.

Бурило Л.О., Кузик Н.О., Матвійчук О.М., Місковець Т.О.