Володимир Вернадський: «Я вірю в майбутнє»

2 березня в рамках тижня природничо-математичних дисциплін відбувся відеоурок з теми «Біосфера та природні зони планети Земля».

На занятті були присутні учні груп, які вивчають біологію. Основна мета відеоуроку – це сформувати позитивне ставлення до біосфери та вивчити основні природні зони планети Земля. Як заначив вчитель біології та хімії Володимир Тарасенко, що ще перший президент Української Академії наук Володимир Вернадський розвивав учення про ноосферу, як про біосферу, в якій людські думки та світогляд впливають на стан біосфери. «Вернадський вказав місце і роль людини в складній системі «жива і нежива речовина в живій природі», – наголосив Володимир Тарасенко і додав: – Спираючись на досягнення науки, вчений заздалегідь указував на майбутні зміни в природному і людському середовищі, пов’язані зі стрімким розвитком цивілізації».

Гармонійно поєднавши серйозність теми і ліричну атмосферу на занятті, учні ознайомлювались з флорою та фауною природних зон, складали сенкани, співали пісню «Планета Земля». Учень групи № 50 Михайло Кліш підготував аналітичну інформацію про природну зону пустелі.

Тож вчимо і поглиблюємо свої знання з біології, відкриваємо нові сторінки в науці про Землю, досліджуємо сучасну картину світу.