«Українська Друга світова»

,

22 червня 2021 року Україна буде відзначати 80-річчя початку радянсько-німецької війни. Без знання минулого, ми не зможемо збудувати майбутнє, адже сьогодні наша держава має військовий конфлікт на Сході України. Можливо недостатньо було вивчено помилки минулої війни, і, ймовірно,  «переносимо» їх у сьогодення. Тому на останніх парах з предмету історії України викладач Сірук Н.М. разом з студентами групи ХТ-12 ВСП «Волинський фаховий коледж НУХТ» відвідали експозицію Волинського краєзнавчого музею «Українська Друга світова».

Екскурсовод музею, к.іст.н. Зек Б. ознайомив студентів та детально розповів про те, що Друга світова війна (01.09.1939 – 02.09.1945) – найкривавіший глобальний конфлікт, у ході якого загинуло за різними оцінками від 50 до 85 мільйонів людей. Упродовж 21 місяця цієї війни СРСР та Третій Рейх виступали як союзники, а від 22.06.1941 вступили у військову конфронтацію, що увійшла в історію як німецько-радянська або, в радянській історіографії, Велика Вітчизняна війна 1941-1945 років.

За підрахунками Інституту історії України НАНУ прямі людські втрати України у Другій світовій війні становлять 8-10 млн. Український вимір Другої світової війни не обмежується участю у війні на боці СРСР. Сотні тисяч українців в лавах підпілля ОУН та Української повстанської армії були залучені до спротиву нацистським окупантам, етнічні українці брали участь у воєнних діях в складі інших армій учасників антигітлерівської коаліції – американської, канадської та інших.

Розповіді були доповненні цікавими експозиціями, виставками та артефактами періоду війни: зброєю, одягом, документами. Саме таких формат проведення занять популяризує серед молоді краще зорієнтуватися в подіях того часу та закріпити вивчений матеріал.

Сірук Н.М.