У коледжі стартував І етап Міжнародного конкурсу знавців української мови імені П.Яцика

1_crЛюбов до рідної мови, до Батьківщини споконвіку живуть у людських серцях і притаманні тим, хто шанує історію й культуру власного народу. Про це вже котрий рік поспіль засвідчує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика, який з 2000 року щорічно проводиться серед учнів та студентів і має на меті утвердження статусу української мови, піднесення її престижу серед молоді, виховання поваги до культури і традицій українського народу.

На відділенні загальноосвітніх дисциплін Волинського коледжу НУХТ відбувся І етап Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика серед учнівської та студентської молоді. З кожним роком збільшується коло прихильників та послідовних шанувальників української мови, культури, духовності. «За життя Петро Яцик твердив, що не варто слізно нарікати на злих ворогів, які нищили нашу мову, звинувачувати одне одного в недостатньому патріотизмі – це шлях в нікуди. Але ми своєю щоденною подвижницькою працею формуємо національну еліту. Цей конкурс позитивно впливає на мовну ситуацію в Україні. Українці були, є і залишаються патріотами, а це означає, що від рідної мови ніколи не відступляться», – наголосила завідувач відділення загальноосвітніх дисциплін Людмила Бурило та побажала учасникам мовного турніру досягти вершин у нелегкій праці оволодіння українською мовою.

Члени журі перевірили конкурсні роботи і за результатами визнано наступних переможців.
За освітньо-кваліфікаційним рівнем «молодший спеціаліст»:
І курс
І місце – Софія Ксендзик, група № 44
ІІ місце – Анна Гладун, група № 15
ІІІ місце – Анастасія Демчук, група, № 15
ІІ курс
І місце – Юлія Романюк, група № 46
ІІ місце – Руслана Доманська, № 46
ІІІ місце – Вікторія Римчук, група № 17

За освітньо-кваліфікаційним рівнем «кваліфікований робітник»:
І курс
І місце – Катерина Яцишина, група № 57
ІІ місце – Анастасія Боболіцька, група № 57
ІІІ місце – Юлія Ткачук, група № 13
ІІ курс
І місце – Наталія Яричин, № 8
ІІ місце – Аліна Кревська, група № 14
ІІІ місце – Валентина Водько, група № 50
Переможці візьмуть участь у ІІ етапі Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика серед учнівської та студентської молоді.