Таємниця коду вишивки

Згідно з програмою заходів тижня відділення інформатики та комп’ютерної техніки, 08 грудня майстер виробничого навчання Юлія Зрибко, провела для груп КВ-11, КВ-21, ОПЗ-31 семінар “Таємниця коду вишивки”. На початку доповідачка заінтригувала присутніх запитанням: “Чи можете сказати, що спільного між програмуванням і вишивкою?” На яке слухачі надали свої відповіді.  Хоча відповідь є простою: “Як в комп’ютерних (машинних) кодах основними елементами є нуль і один (0 і 1) , так і у вишивці використовуються пропуски – аналог нуля і хрестики або стібки – аналог одинички.

Протягом доповіді було розглянуто 12 символів української вишивки.

Адже колись жінки не копіювали чужі узори, їх роботи були індивідуальними, де через кольори, лінії, візерунки та символи створювали абсолютно унікальну річ, закодовану на добру долю для себе чи своїх близьких. Вишивання не було роботою чи наукою, швидше вмінням передати своє світовідчуття, свою внутрішню енергію, закодувавши її на полотні.

Доповідь було завершено розкриттям таємниць кодування української вишивки та пропозицією прочитати коди на власній вишиванці.