Слово до слова – і складеться мова

,

1363237314_oboi-knigi-8_crТрадиційно у березні розпочинає свою роботу тиждень циклової методичної комісії гуманітарної та соціально-економічної підготовки. Впродовж тижня заплановано проведення заходів, спрямованих на поглиблення та систематизацію знань студентів.

А розпочався тиждень проведенням практикуму на тему «Лексичні особливості професійного мовлення та складні випадки слововживання», який провела викладач з української мови за професійним спрямуванням Вікторія Ступінь. Епіграфом заняття був вислів Ірини Вільде: «Слова – це кольорові камінці. Мало їх назбирати – треба ще навчитися з них узори викладати».

Мовні знання – один з основних компонентів професійної підготовки. Безперечним є той факт, що умовою успіху сучасної ділової людини є не лише професіоналізм, володіння фаховими знаннями, а й високий рівень мовленнєвої та мовної культури. Тож у ході практикуму студенти навчалися володіти лексикою свого фаху, розвивали вміння та навички користування усним та писемним видами спілкування у професійній сфері; на прикладі оголошень, банерів, вивісок, які є у нашому місті, досліджували відхилення від норм слововживання у мовній практиці.

Молодь назавжди запам’ятала слова Юрія Андруховича, який говорив, що суржик – це мова для убогих, метафізична модель духовних бомжів. При підбитті підсумків практикуму студенти дійшли висновку, що правильно говорити – це не тільки ознака, а й обов’язок кожної культурної людини.