Свято поезії та прози

P3140004_crУ рамках тижня циклової методичної комісії гуманітарної та соціально-економічної підготовки студенти Волинського коледжу НУХТ Олена Куцевич та Вероніка Дубинюк взяли участь у Міжнародному декламаторському конкурсі польської поезії та прози для мешканців України.

Метою конкурсу є популяризація польської літератури в Україні, а також інтеграція українців і поляків, вдосконалення артистичних вмінь, співставлення творчих досягнень.
Конкурс проходить під патронатом Генерального консула Республіки Польща в Луцьку Беати Бживчи, Луцького міського голови Миколи Романюка, Президента міста Любліна Кшиштофа Жука.

Загалом участь у конкурсі взяли більше 50 учасників із різних областей України. Декламатори мовою оригіналу представляли по два твори. Конкурсні декламації були на високому рівні та репрезентували широкий спектр польської літератури.

Гідно виступила студентка групи № 39 відділення харчових технологій Вероніка Дубинюк, яка проникливо та чуттєво читала поезію Адама Міцкевича «До матері-польки» та вірш Яна Твардовського «Різні самотності». З перших хвилин виступу зачарувала компетентне журі своєю майстерністю та безпосередністю студентка групи №38 відділення готельно-туристичного обслуговування Олена Куцевич. Вона чудово передала сумне, трагічне, іронічне і смішне та стала лауреатом декламаторського конкурсу. Студентка читала твори класиків польської літератури: ліричний вірш Марії Павліковської-Ясножевської «Виглядаю у вікно» та уривок з оповідання Генрика Сенекевича «Сейчем». За прекрасний виступ Олена Куцевич відзначена похвальними грамотами та нагороджена поїздкою до Польщі для участі у наступному турі конкурсу, який відбудеться у Любліні, де на початку квітня збиратимуться кращі декламатори польської поезії та прози з України та переможці загальнопольського декламаторського конкурсу української поезії і прози з Польщі.