9 грудня в рамках тижня відділення інформатики та комп’ютерної техніки викладач фахових дисциплін циклової випускової комісії компʼютерної та програмної інженерії Олександр Юхта провів зі студентами груп ІПЗ-31, ІПЗ-32, КІ-41 воркшоп на тему «Розвідка на основі відкритих джерел».
Під час заходу студенти познайомилися з концепцією Open Source Intelligence, яка включає у себе збір, аналіз, обробку даних, які знаходяться у загальному доступі, у цілях розвідки. Були розглянуті джерела, інформація з яких використовується технологією OSINT, а також методи її застосування, такі як розумний пошук в Google, пошук та верифікація зображень і відео, робота з картами та геомітками, пошук людей в соцмережах, пошук та верифікація контактів, деанонімізація.
На основі отриманих знань студенти спробували роботу з інструментами та сервісами, що дозволяють вести розвідку в мережі, намагаючись отримати якомога більше інформації про свій об’єкт пошуку: контактні дані, дата народження, аккаунти на різноманітних ресурсах та інші сторінки у соцмережах, наявність у базах розсекречених електронних адрес та паролів та інше. Найбільше інформації у найкоротші терміни їм вдалося отримати завдяки чат-ботам у Telegram.
Завдяки заходу здобувачі освіти змогли підвищити свій рівень кіберкомпетентості, а також зробили висновки відносно того, як потрібно захищати особисті дані, щоб залишатися достатньо анонімними у мережі.