Разом для найкращого Інтернету

11 лютого 2020 року у світі відзначався День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”. Цей день проводиться з метою залучити до дій всіх користувачів мережі, незалежно від віку та виду зайнятості. Різноманітні освітні та просвітницькі заходи з нагоди Дня безпечного Інтернету щорічно тривають з 11 до 25 лютого і відбуваються у більш ніж 150 країнах світу. В Україні до Дня безпечного Інтернету офіційно долучились понад 1400 закладів освіти, бібліотек та громадських організацій, серед яких також є ВоК НУХТ.

Цифрові технології відкривають нам світ неймовірних можливостей. Завдяки Інтернету кожен з нас має можливість навчатися, обмінюватися досвідом, спілкуватися та творити, не виходячи з дому. Однак Інтернет також приховує серйозні небезпеки для своїх користувачів. Найуразливішими є діти та підлітки, адже ніхто не застрахований від таких небезпек в Інтернеті, як проблеми конфіденційності, кібербулінг, дезінформація та різні види інтернет-шахрайств.

Протягом 11-14 лютого студенти першого та другого курсів ВоК НУХТ разом з викладачем інформатики Пугач Т.В. брали участь у різноманітних заходах, метою яких є покращення обізнаності студентства щодо безпечної поведінки в мережі Інтернет. Студенти дізнавалися про власні права та обов’язки в мережі Інтернет, завдяки роботі з посібником для підлітків The Web We Want (Інтернет, який ми хочемо), обговорювали правила протидії кібербулінгу та брали участь у всеукраїнському веб-квесті “Як бути обачним та пильним під час роботи в мережі Інтернет, уміти себе захистити і водночас не втрачати ввічливість та сміливість”, організованому Unicef Ukraine та Google Україна. Крім того 200 студентів ВоК НУХТ взяли участь у Всеукраїнському конкурсі “Безпечний Інтернет”, організованому освітнім проектом “На урок”. Десять студентів з відділення “Інформатики та комп’ютерної техніки” показали на цьому конкурсі чудовий результат, набравши максимальну кількість балів.

Сподіваємось, що підлітки, отримавши нові знання, зможуть вберегти себе та своїх близьких від потенційних небезпек, що приховує в собі мережа Інтернет.

Пугач Т.В.