Проведено годину спілкування «Без прав немає обов’язків, без обов’язків – прав»

З метою профілактикии злочинів і правопорушень на відділенні загальноосвітньої підготовки 23 березня  у групі № 25 «Готельно-ресторанна справа» проведено годину спілкування «Без прав немає обов’язків, без обов’язків – прав».

Чи має людина якісь права від народження? Ні людське співіснування, ні самореалізація людини чи її самовдосконалення неможливі без гарантованих для неї прав і свобод. Їх забезпечення — необхідна передумова самого людського існування. Але ким або чим визначаються ці права? І чи можуть вони бути однаковими для всіх людей? Чи має людина якісь права вже від свого народження? Саме на ці та інші питання  студенти отримали відповіді на заході.

Присутні переглянули презентацію, за допомогою якої пригадали права закріплені в Конституції України, звернути увагу на необхідність знань законів, без яких не може жити людина в суспільстві; обговорили питання прав та обов’язків у своїй державі, у стінах навчального закладу,  у рідному домі.

Актуальними для студентів були питання порушення прав та недотримання обов’язків, причини підліткової злочинності, цивільна,  адміністративна, кримінальна відповідальність неповнолітніх.

Студенти групи погодились з твердженням, що кожне суспільство виставляє для людей певні права і обов’язки. Закони, як правило, залишаються незмінними в частині основних засад життя людини. А ось суспільна мораль і її роль у суспільстві може змінюватися з часом.