У середу, 29 березня, під час проведення тижня циклової комісії природничо-математичних дисциплін відбувся семінар на тему «Актуальні фізико-математичні теорії прикладного характеру».
За словами організаторів, кандидата фізико-математичних наук, викладача Олександра Бурбана і викладача Тетяни Пугач, захід спрямовано на популяризацію сучасних фізико-математичних теорій серед студентів коледжу.
Студенти другого курсу відділення інформатики і комп’ютерної техніки розповіли про популярні теорії, які їх зацікавили. Зокрема, студент групи №32 Забедюк Сергій виступив із доповіддю на тему «Таємниці і міфи чорних дір», у якій він розповів про теоретичні аспекти дослідження даного явища та провів «репортаж з-за горизонту подій».
Студент групи №32 Вегера-Лось Тимофій познайомив усіх присутніх із сучасним математичним поясненням такої глобальної проблеми, як зникнення другої шкарпетки. Тимофій показав цікаву презентацію, у якій вивів «індекс втрати шкарпетки» та зауважив, що це дослідження не дуже серйозне, проте результати роботи вийшли цікавими і мають практичне застосування у повсякденному житті.
Валентин Волкотруб, студент групи №32, доповів про математичні пропорції людського тіла і зізнався, що деякі результати власного дослідження перевіряв на собі. Зі слів Валентина, вчені усього світу оголосили величину 1,618 (число «фі») математичною пропорцією, на якій базується весь світ.
Учасники семінару не могли оминути популярне нині питання нанотехнологій. Зокрема, студент групи №47 Зрибко Роман розповів про сучасні застосування нанотехнологій. «Наноматеріали використовують для виготовлення захисних і світлопоглинаючих покриттів, спортивного устаткування, транзисторів, світлодіодів, паливних елементів, ліків та медичної апаратури, матеріалів для упаковки продуктів, косметики та одягу», – зазначив Роман.
Крім доповідей, на цьому семінарі відбувся показ відеоматеріалів, які стосуються висвітлених студентами питань. Присутні зацікавлено прослухали доповіді та отримали натхнення на власні майбутні дослідження.