Цьогоріч 26-го квітня минає 35 років, як на 4-му енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції сталася катастрофа планетарного масштабу. Це день, який назавжди змінив історію нашої країни. День, який сколихнув увесь світ та змінив ставлення до використання мирного атома. День, який змінив долі сотень тисяч людей.
Уже зараз для подолання наслідків Чорнобильської катастрофи спільно працюють понад 40 країн світу. Вони надають важливу підтримку для ліквідації наслідків аварії та забезпечення сталого розвитку і майбутнього територій, що зазнали радіаційного ураження внаслідок аварії. За понад три десятки років ситуація навколо Чорнобильської станції та у зоні відчуження суттєво змінилася на краще. Однак багато питань ще потребують розв’язання. Сьогодні, об’єднавши та посиливши зусилля, потрібно стати «єдиним голосом», аби українці та увесь світ дізналися правду не лише про причини і наслідки аварії на ЧАЕС та їх ліквідацію, а й про сьогодення та майбутнє Чорнобильської зони відчуження.
20 квітня у Волинському краєзнавчому музеї напередодні 35-х роковин аварії на ЧАЕС відбулась зустріч з волинянами – ліквідаторами аварії. На зустрічі були присутні ліквідатори: Ігор Талько, Анатолій Лучко, Петро Нікітенко, Федір Рузак та студенти Волинського фахового коледжу харчових технологій.