Щорічно в жовтні в Європі та США під час так званого «кібермісяця» або Місяця кібербезпеки. Цю ініціативу підтримує вже кілька років поспіль і Україна. Головна мета «кібермісяця» – привернути увагу суспільства до різних аспектів кібербезпеки та кіберзахисту завдяки реалізації інформаційно-просвітницької кампанії щодо необхідності дотримання правил кібергігієни та інвестицій у кіберзахист на різних рівнях.
З цією метою, Міністерство освіти і науки України за сприяння Національного агентства України з питань державної служби, проєкту ЄС «Підтримка комплексної реформи державного управління в Україні» та участі фахівців Інституту спеціального зв’язку та захисту інформації КПІ ім. Ігоря Сікорського та Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України провели загальнодержавний онлайн-урок із кібербезпеки «Я. Безпека. Кіберпростір», до якого долучилися викладачі та здобувачі освіти нашого коледжу.
Метою даного заходу донесення інформації про виклики, які постали перед українцями в результати першої кібервійни, що триває в Україні та світі, на прикладі кібератак з боку росії.
Під час онлайн-уроку про кібербезпеку розповідали голова Держспецзв’язку Юрій Щиголь, заступник голови Служби Олександр Потій, керівниця Урядової команди реагування на комп’ютерні надзвичайні події України CERT-UA Євгенія Наконечна та викладачка Інституту спеціального зв’язку та захисту інформації Олександра Матійко.
Учасники онлай-уроку дізналися:
- як атакують хакери, зокрема і російські, та як можуть використати молодь для досягнення своїх цілей (спойлер – мішенню може бути кожен!);
- як захистити себе і своїх близьких від кіберзагроз;
- як кібергігієна може врятувати ваші особисті дані та гроші;
- як користуватися інтернетом безпечно та багато іншого.
Присутні відмітили актуальність висвітленої інформації та можливість повторно переглянути рекомендації фахівців з кібербезпеки, так як запис заходу доступний на YouTube-каналі Держспецзв’язку та на YouTube-каналі громадської ініціативи Медіацентр Україна-Укрінформ.
Достатній рівень розуміння правил кібергігієни користувачів інформаційних мереж та усвідомлення небезпеки, яку становить росія, дозволить підвищити рівень кіберграмотності кожного українця та посилить кібербезпеку усієї країни.
Сприяємо підвищенню рівня обізнаності молоді у кіберсфері. Протидіємо кіберзагрозам разом!
Володимир ВЕЛИЧКО