Майстер-клас з ароматом кави

,

On May 9, 2023, within the framework of the week of the cyclic graduation commission of “Tourism, Hotel, and Restaurant Business”, a workshop on making coffee and drinks based on it was held under the guidance of Ihor Ischyk, the representative of the company “ALPACA COFFEE”. During the workshop, the participants learned about the basic rules of working on professional coffee equipment and espresso, americano, and cappuccino preparation features.

9 травня 2023 року, у рамках тижня циклової випускової комісії туризму та готельно-ресторанної справи, на відділенні спільно з представником компанії «ALPACA COFFEE» Ігорем Іщиком було проведено майстер-клас з приготування кави та напоїв на її основі.

Під час майстер-класу здобувачі освіти поринули в чарівну атмосферу кавових ароматів та детально розглянули:

  • історію походження кави та кавового дерева;
  • основні види кавових дерев (арабіка & робуста)  особливості та відмінності;
  • обсмажування, як формується смак або чому зерно із зеленого стає коричневим;
  • знайомство з кавовими ароматами;
  • особливості приготування еспресо, американо та капучино;
  • основні критерії оцінки кави.

Історія кави сягає далеких часів і країн: батьківщиною кавового дерева вважають Ефіопію, провінцію Каффа. Існує легенда, що пастух, побачивши як кози з’їли плодів з цього дерева стали набагато жвавіші та не хотіли спати, розповів про це ченцю, а той в свою чергу вирішив спробувати, щоб не засинати під час довготривалих молитов. Фактів, що підтверджують або спростовують цю легенду, немає. Достеменно відомо нам лише те, що вже шістсот років тому в монастирях та церквах в Ефіопії, церковнослужителі готували з кави чудодійний відвар, що відганяв сон на час нічних церковних служб.

Такий напій отримав від них назву “кава” на честь персидського правителя Кавуса Кая. Та спочатку кавові плоди вживали в сирому вигляді, переважно для підбадьорювання в далеких походах, їх використовували торговці, які йшли у караванах. З часом, коли зерна обсмажили, то отримали набагато сильніший ефект, а пізніше зерна почали подрібнювати (до речі, турки й досі зерна подрібнюють, а не розмелюють) і заварювати. 

Під час майстер-класу учасники освітнього процесу дізналися про основні правила роботи на професійному кавовому обладнанні, особливості приготування еспресо. американо та капучино. Цікавинкою стало те, що еспресо готують шляхом заварювання під тиском, саме цей напій є основним у меню всіх кав’ярень міста і більшості ресторанів, кафе, барів.

За словами фахівця, коли еспресо приготовлений за всіма правилами, він на своїй поверхні має неосідаючу золотисту кремову пінку, відому як «Креман» (так називають її італійці).

Також пан Ігор наголосив, що кожну кавову суміш готують своїм способом, щоб домогтися найкращого смаку. На якість еспресо може впливати свіжість кави, помел, жорсткість води, параметри машини і її експлуатація. Бариста повинен вміти за смаком визначити якість напою, причини його недоліків, методи їх усунення. Кожен охочий отримав можливість відчути себе в ролі баристи, приготувати власноруч каву та скуштувати її.