Майбутнє нашої планети – в наших руках

3 листопада на відділені загальноосвітньої підготовки був проведений відкритий урок з географії викладачем Лотиш Людмилою Степанівною  в групі № 12 «Кравець, вишивальник».

Тема уроку: «Поняття про глобальні проблеми людства. Роль світової громадськості у їх розв’язанні»

На уроці були розглянуті найактуальніші глобальні проблеми людства: проблема збереження миру, екологічні, демографічні, економічні та соціальні проблеми. Особливу увагу звернули на загострення екологічної проблеми, причинами якої є забруднення атмосфери, гідросфери, деградація ґрунтів, вирубка лісів. Неоминули увагою і найактуальнішу проблему сьогодення для України – проблему збереження миру, адже від війни на Донбасі від 14 квітня 2014 року до 15 серпня 2017 року управлінням ООН з прав людини задокументовано 34 766 постраждалих (вбито – 10 225 осіб і 24 541 поранено).

Учні виступили з повідомленнями, в яких висвітлили сутність проблем, причини виникнення та можливі шляхи їх подолання, переглядами відео фрагменти наслідків глобального потепління в Україні, переробки сміття у Японії, розгадували кросворд.

Учні отримали корисну інформацію щодо подолання глобальних проблем. Однією із альтернатив видобутку корисних копалин є космос, про такий намір оголосила влада Люксембургу. А подолати сировинну проблему можна вторинним використанням сировини використовуючи досвід провідних країн світу, наприклад, Японії, Німеччини.

Учнями були представлені плакати, які засвідчували те, що і вони відіграють важливу роль у вирішенні глобальних проблем. Сортування сміття, здоровий спосіб життя, охорона природи – це ще не весь список участі кожного у вирішенні глобальних проблем.

Урок пройшов швидко, цікаво, із користю.

«Глобальні проблеми вимагають і глобальних рішень. Для цього необхідне широке міжнародне співробітництво і координація зусиль усього людства в різних сферах: політичній, економічній, науковій, освітянській. Майбутнє нашої планети – в наших руках і те, яким воно буде залежить від кожного з нас» – таким зверненням  до присутніх завершила урок викладач географії Лотиш Л.С.