Леся Українка-у слові, у думі, у пісні

Категорії: , ,

З нагоди 147-ої річниці від дня народження Лесі Українки у Волинському краєзнавчому музеї відбулася музейна зустріч під назвою «Ті вічні пісні, ті єдинії спадки…», яку відвідали  учні  групи №7. Її провела головний хранитель музею Н. Ю. Пушкар.

Під час зустрічі Наталія Юхимівна розповіла про надзвичайно вагому галузь творчості Лесі Українки – її фольклористичну спадщину, а також про творчу співпрацю Лесі Українки та Климента Квітки. Познайомила учасників зустрічі із перлиною музейної колекції, безцінним музейним раритетом – рукописним зошитом, куди на початку 1890-х років дві юні Косачівни, Лариса та Ольга, власноруч записували народні пісні з Колодяжного. Розповіла про цікаву, майже детективну історію його написання.

Також вона представила ще одну пам’ятку – видання «Народні мелодії: З голосу Лесі Українки ,яку записав і упорядив Климент Квітка». – К., 1917-1918, і сучасні видання, які репрезентують пісенну спадщину Лесі Українки.

Учні із захоплення ознайомилися з фольклорною спадщиною письменниці, поринувши у світ незнищенної народної пісні, яка звучить і нині завдяки Лесі Українці.

Завершила зустріч хранитель музею правдивими і зворушливими словами, які сказав про свою дружину та соратницю Климент Квітка: «Її життєва праця, почавшися з народної пісні і відбігши потім дуже далеко, скінчилася народною піснею».