Лекція «Україна-НАТО: безпека через партнерство та співробітництво»

Категорії:

10 квітня в рамках заходів щодо реалізації «Концепції вдосконалення інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України на 2017-2020 роки»  викладач географії Лотиш Л. С. провела лекцію на тему: «Україна-НАТО: безпека через партнерство та співробітництво».

В ході лекції були розглянуті питання історії відносин Україна-НАТО, основні аспекти співробітництва та переваги, які надасть вступ України до Альянсу. Студенти мали змогу переглянути відео «Україна-НАТО 20 років непростих відносин», «Миротворці НАТО: відповідь на нові загрози світу», «Чому поляки хочуть служити в армії».

Сьогодні НАТО не тільки рішуче засуджує агресію Росії в Україні, окупацію Криму та тероризм на Сході, але й здійснює практичну допомогу суттєво розширюючи рамки співробітництва з Україною.

Консультації і співробітництво між Україною і НАТО охоплюють широке коло галузей, зокрема: операції з підтримання миру, реформування структур безпеки і оборони, безпосереднє військове співробітництво, готовність цивільного суспільства, участь у проектах програми НАТО «Наука заради миру і безпеки», громадська дипломатія.

НАТО здійснює підтримку України та робить все можливе в рамках партнерства з Україною, спрямоване на деескалацію кризи, припинення дестабілізації, окупації території України та встановлення миру та стабільності в нашій країні.

Проте, не може слугувати гарантіями безпеки тільки укладання договорів про стратегічне партнерство, оскільки на відміну від союзницьких відносин, стратегічне партнерство не передбачає юридично жорсткої системи зобов’язань безпекового характеру. Єдиною гарантією може бути участь України в системі колективної безпеки, якою є НАТО.

«Участь у великій організації, де всі живуть за одними правилами, означає, що у нас не буде державного шахрайства, політичних вбивств, не буде корупції і що життя буде кращим не лише для верхівки, але й для всіх українців. Україна отримає міцні гарантії національної безпеки, незалежності, територіальної цілісності» – такими словами підсумувала лекцію Людмила Лотиш.