Лекція «Національна служба посередництва і примирення. Основні завдання та функції»

Категорії: ,

17 квітня у рамках меморандуму про співпрацю було проведено лекцію для студентів Волинського фахового коледжу НУХТ на тему «Національна служба посередництва і примирення. Основні завдання та функції». Лектор, Олена Середюк, наша випускниця, фахівець Національної служби посередництва та примирення, не лише глибоко розкрила теоретичні аспекти роботи НСПП, але й поділилася практичним досвідом.

Студенти дізналися, що Національна служба посередництва та примирення є постійно діючим державним органом, створеним Указом Президента України з 1998 року. Її діяльність ґрунтується на принципах роботи аналогічних зарубіжних служб, які успішно функціонують вже понад 100 років.

Зокрема у лекції виділено основні аспекти:

  • Сприяння взаємодії сторін соціально-трудових відносин у процесі врегулювання колективних трудових спорів (конфліктів).
  • Прогнозування виникнення колективних трудових спорів (конфліктів) та сприяння своєчасному їх вирішенню.
  • Здійснення посередництва і примирення під час вирішення колективних трудових спорів (конфліктів).
  • Забезпечення здійснення соціального діалогу, вироблення узгоджених пропозицій щодо розвитку соціально-економічних та трудових відносин в Україні.
  • Здійснення заходів із запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів).
  • Підвищення рівня правової культури учасників соціально-трудових відносин.

Щоб краще проілюструвати функції НСПП, лектор організувала цікавий інтерактив за участю п’яти студентів. Кожен з них мав свою роль: Представник Працівників, Роботодавець, Арбітр, Посередник та представник Обласної Адміністрації. Події розгорталася навколо невиплати заробітної плати, і студенти мали можливість побачити, як НСПП допомагає сторонам конфлікту знайти компроміс.

Лекція виявилась не лише інформативною, але й пізнавальною. Завдяки цікавому формату подання інформації та практичним прикладам, студенти змогли краще зрозуміти принципи роботи НСПП та її важливу роль у вирішенні трудових спорів.

Хочемо висловити щиру подяку Олені Середюк за чудову лекцію та цінні знання, якими вона поділилася зі студентами.