Лекція «Кібербулінг: що це? як це зупинити?»

Категорії:

13 березня 2024 року, в рамках проведення тижнів циклових випускових комісій комп’ютерної та програмної інженерії, управління та адміністрування викладачем фахових дисциплін Софією Смолій було проведено лекцію «Кібербулінг: що це? як це зупинити?», де здобувачі освіти 2 курсу відділення економіки та підприємництва дізнались про 10 фактів, які підлітки хочуть знати про кібербулінг.

Завдяки проведенню таких заходів  підвищується рівень правової культури та привертається  увага студентів до питання протидії насиллю у мережі Інтернет.

Викладач розповіла  студентам  про правила безпеки, яких необхідно дотримуватись при користуванні інтернетом.  Наголосила на тому, що небезпечно розповсюджувати про себе персональну інформацію, таку як адреса проживання, місце навчання, номери  телефонів та інше. Важливо пам’ятати, що у разі, якщо незнайома особа намагається дізнатись ваші  персональні дані – необхідно повідомити про це батьків. 

Софія Смолій пояснила студентам, що таке  кібербулінг, зокрема, зазначила, що  кібербулінг – це один із різновидів булінгу (цькування), який передбачає жорстокі дії з метою дошкулити, нашкодити, принизити людину з використанням сучасних електронних технологій: Інтернету (електронної пошти, форумів, чатів), мобільних телефонів чи інших ґаджетів.

Відмінності кібербулінгу від булінгу зумовлюються особливостями інтернет-середовища: анонімністю , можливістю підмінити ідентичність, охоплювати велику аудиторію одночасно, здатність тероризувати та тримати у напрузі жертву будь-де і будь-коли. Розглянуто типи кібербулінгу, його характерні ознаки. Детально розібрали алгоритм дій захисту від кібербулінгу. Викладач закликала студентів не бути осторонь та зупиняти насильство у будь-якому його прояві.

Софія Смолій, Олександр Ройко