28 червня наша держава відзначає День прийняття Основного Закону – Конституції України. Цей день – не просто свято нормативного акту, а день, коли було затверджено права і свободи громадян України. Прийняття Основного Закону ознаменувало фундаментальне закріплення нашої незалежності, закарбувало волю українського народу жити у власній суверенній, соборній державі. З 27 на 28 червня 1996 року, впродовж майже 24 годин, народні депутати України працювали над остаточною редакцією проекту Конституції нашої Держави. Після гарячих дебатів i узгоджень 28 червня о 9 годині 18 хвилин, більшість народних обранців проголосували за нині діючий Основний Закон нашої країни. Конституція набула чинності в день її прийняття.
В далекому 1996 році чітко було представлено статті документа про права людини та громадянина, сприяння подальшому підвищенню міжнародного авторитету України на світовій арені та викладено статтю 5, де описано, що «Україна є республікою. Носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є НАРОД».
28 червня 2024 року – 28-ма річниця прийняття Конституції України і 856 день від моменту повномасштабного вторгнення військ рф в Україну. В умовах нашої боротьби і на тлі незліченних злочинів окупантів, цінності, закладені в Основному законі, для кожного українця набувають ще вагомішого і більш глибинного змісту. Дієвість норм Конституції українці демонструють на практиці уже понад 10 років війни, яку рф веде проти України. Наша Конституція є моральним орієнтиром та юридично закріплює цивілізаційний вибір Українського народу упродовж століть.