Кіно як засіб навчання здобувачів освіти

Студентські роки – це не тільки пари, контрольні, заліки та екзамени. Це той час у житті людини, коли відбуваються найяскравіші відкриття, йде поєднання теорії з практикою, а бажання рухатися вперед змушує домагатися більших успіхів. Саме цей період є найбільш важливим для накопичення знань та підвищення ерудиції.

Одним із цікавих засобів навчання студентства є кінематограф. Адже кіно поєднує елементи літератури, театру, живопису, музики, хореографії. Саме тому цей вид мистецтва оперує багатьма виражальними можливостями. Кінематограф займає значну частину сучасної культури, як вид образотворчого мистецтва допомагає осмислити навколишню дійсність, подивитися на світ новим поглядом, під новим кутом. У кіно проявляються різні процеси та вирази світу втілені в художньому образі. Особливу роль кіно займає в умовах сучасного навчання, де його використовують, як інтерактивну форму навчання.

24 травня 2023 року, з ініціативи студентської ради Волинського фахового коледжу НУХТ та Волинської обласної філармонії, в рамках акції «Кіно заради ПЕРЕМОГИ», було представлено показ фільму «Захар Беркут» під відкритим небом. Мета кінозалу – «живе», неординарне спілкування глядачів та можливість подискутувати на різні теми. Даний формат допомагає підносити цікаву інформацію на різну тематику, в новому, зрозумілому для сучасної спільноти студентів формі – кіно. Історичні фільми є однією зі складових елементів формування культури та національної свідомості серед молодого покоління.

Пальоха К.М., Сірук Н.М.