Іван Котляревський – гордість України

5 вересня студенти-першокурсники відділення “Економіки і підприємництва” відвідали Волинську обласну універсальну наукову бібліотеку імені Олени Пчілки, де відбувся літературний вечір “Геній духу і слова” (з нагоди 250-річчя від дня народження Івана Петровича Котляревського).

Іван Котляревський – гордість України, письменник, який вперше   заговорив з українцями рідною мовою, започаткувавши нову добу в українській літературі.

Під час проведення заходу було наголошено, що саме Олена Пчілка порівнювала визначного українського письменника з першою весняною квіткою, що “весну нам принесла”, з першою зорею, яка “у добу безпросвітну” у небі стиха засіяла. І хоча творець безсмертних “Енеїди”, “Наталки Полтавки”, “Москаля-чарівника” народився і жив у Полтаві, у його біографії зустрічаємо факти, що єднають з нашим краєм. 1903 року в Полтаві було споруджено пам’ятник Івану Котляревському, на відкриття якого з’їхався цвіт українського красного письменства – Олена Пчілка, Леся Українка, Василь Стефаник, Михайло Коцюбинський та ін. Незважаючи на заборону царського уряду, лише Олена Пчілка проголосила промову українською мовою як протест проти національного гніту.

Студенти із захопленням переглянули фрагмент мультфільму “Енеїда” та сценку  із вистави “Наталка Полтавка” у майстерному виконанні акторів Волинського академічного українського музично-драматичного театру імені Тараса Шевченка – артиста Ігоря Зінчука та народного артиста України Олександра Якимчука.

Матвійчук О.М.