30 жовтня Волинський фаховий коледж НУХТ зустрічав освітян та освітянок з усіх регіонів України. Понад 150 представників формальної та неформальної освіти, представники громадських організацій та волонтерського корпусу, роботодавці та стейкхолдери зібрались на регіональну (не)конференцію EdCamp Lutsk Professional College “Освітні тренди”, щоб обмінятись ідеями щодо сьогодення та майбутнього освіти. Ця подія стала унікальною, адже Волинський фаховий коледж НУХТ є першим закладом фахової передвищої освіти на Волині та одним із перших навчальних закладів такого типу в Україні, що перейняв традицію проведення EdCampів. Ініціаторами проведення цього заходу стали викладачі та майстри коледжу Тетяна Пугач, Олександр Ройко, Вікторія Кавара та Катерина Осійчук. Запорукою успіху стала злагоджена робота команди працівників коледжу у складі Олександра Юхти, Ніни Ребрини, Юрія Мацая, Світлани Сичук, Наталії Сірук, Софії Нагурної, Дмитра Батейка, Оксани Малиновської та Олександра Федюка, а також студента КПІ Артема Кавари.
Онлайн формат проведення заходу дав можливість взяти участь у (не)конференції представникам всіх регіонів України, зокрема, Волинської, Рівненської, Київської, Запорізької, Хмельницької, Тернопільської, Донецької, Черкаської, Харківської, Дніпропетровської, Львівської, Вінницької, Житомирської, Чернівецької та Одеської областей. Професійність, інформативність та перспектива – саме такими словами можна охарактеризувати подію, адже саме ці поняття знаходились в центрі всіх активностей.
“Рух EdCamp – не новий в спільноті українських освітян та освітянок, проте новий для нашого регіону. І саме тому, організація освітньої події такого рівня – це дуже відповідальний та кропітний процес, з яким наша команда впоралася блискуче”, – зазначила під час події Тетяна Пугач – координаторка та ініціаторка проведення (не)конференції EdCamp Professional College “Освітні тренди”.
Панельна дискусія за назвою “Зміни в суспільстві починаються із змін в освіті” викликала жвавий інтерес всіх присутніх та була зосереджена на питаннях, що знаходяться в епіцентрі організації та провадження освітнього процесу. Основними спікерами стали Зоя Парфенюк, директорка навчально-методичного центру ПТО у Волинській області, Роман Романюк, директор Волинського обласного центру зайнятості, Нана Коренєва, СЕО/співзасновниця підліткового акселератору Ampli, Олена Мельник, голова правління ГО “Батьки дітей із синдромом Дауна та іншими порушеннями розвитку”, Захар Ткачук, фундатор Молодіжного центру Волині та Яна Ляшко, студентка ЛНУ ім. І.Франка. Що вимагає суспільство від освіти, яких головних цілей повинні досягти зміни в українській освіті найближчим часом, чи готові учасники освітнього процесу до таких змін, інклюзія та діджиталізація освіти – ось неповний перелік питань, що обговорювались під час дискусії, до якої долучались всі присутні на (не)конференції у чаті.
Після панельної дискусії на учасників та учасниць чекала насичена програма: експертні сесії одночасно у п’яти локаціях, руханка для тих, хто багато працює перед комп’ютером, майстерки та флешмоб, вчительські сесії, які представляли охочі учасники та учасниці. Особливою родзинкою стала онлайн екскурсія містом, яку провели студенти ВоФК НУХТ, що опановують спеціальність Туризм. До речі, подібну онлайн екскурсію англійською мовою вони вже представляли в межах культурного обміну для студентів Лівану.
Креативність, саморозвиток, сучасні технології та інновації, інклюзія, емоційний інтелект, інформативність та персоналізація – саме ці освітні тренди є найактуальнішими сьогодні, як засвідчило опитування учасників (не)конференції, проведене по завершенню заходу.
Команда організаторів (не)конференції EdCamp Lutsk Professional College “Освітні тренди” висловлює щиру подяку директору коледжу Ігорю Корчуку, первинній профспілковій організації викладачів та навчальному хостелу ВоФК НУХТ за сприяння у проведенні заходу, а також всьому колективу коледжу за проявлені інтерес та активність у ході (не)конференції.