Дні документального кіно про права людини

У Волинському коледжі Національного університету харчових технологій пройшли дні документального кіно у рамках регіональних показів всеукраїнського фестивалю з прав людини Docudays UA – 2017.

Організатором заходів у фестивалю ВоК НУХТ став викладач суспільних дисциплін Олександр Новосад. Для представлення фільмів у коледж завітала регіональний координатор кінофестивалю Богдана Стельмах.

Цього року ХIV Міжнародний Мандрівний фестиваль документального кіно «Docudays UA» традиційно присвячений проблемам захисту і реалізації прав людини і громадянина в світі та в Україні. Особлива тематика цьогорічного фестивалю – дискусійні питання екологічного права.

Студенти різних відділень харчових технологій коледжу отримали змогу подивитися переглянути фільм «Природа мого серця», який розкриває проблеми загального і спеціального природокористування, що спостерігають мандрівники Фінляндії. Вони бачать добро і зло у питанні стосунків людини з природою. Фільм торкається проблем збереження природного різноманіття для нащадків.

Питанням особистої самореалізації, проблемам особистої свободи присвячений фільм «Домашні ігри», який переглянули студенти відділення туризму та готельно-ресторанної справи та відділення інформатики та комп’ютерної техніки. Киянка Аліна Шилова, професійна футболістка у 20 років після раптової смерті мами стала єдиною годувальницею для молодших брата і сестри. Її спортивна кар’єра під загрозою, адже дівчина змушена підробляти, оскільки професійний клуб вищої ліги, за який вона виступає, не отримує жодного фінансування на зарплати футболісток.

Також для глядачів кінофестивалю транслювався фільм «Укриття», де показане протистояння справжніx зоозахисників і людей, які також називають себе зоозахисниками, однак на ділі вчиняють злочини, за які їм доведеться відповідати в суді.

Фестиваль цього року завершився, однак як завжди залишив багато вражень і тем для обговорення.