Конференція «Маю право знати»

В рамках тижня правових знань викладач суспільних дисциплін Олександр Новосад провів урок-конференцію «Маю право знати». Основною метою заходу було зосередити увагу присутніх на актуальних темах сьогодення в контексті розвитку держави і права.

Україна зараз проходить етап реформування усіх органів державної влади як на на центральному, так і на місцевому рівнях. Тож студенти 48 групи Ян Реферда та Андрій Галета підготували доповідь «Децентралізація влади – основа демократичних перетворень в Україні». До речі, 7 грудня в Україні також відзначався день місцевого самоврядування як можливості жителів територіальних громад (сіл, селищ та міст) самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції та законів України.

З механізмами реалізації, гарантії та захисту прав та свобод людини та громадянина в Україні ознайомила присутніх Яна Пушкар, студентка 45 групи.

Юрій Миронюк, студент 29 групи, розповів про забезпечення права громадян на навчання рідною мовою в Україні, зосередивши особливу увагу на положеннях нового Закону України «Про освіту», а особливо його статті 7.

Також традиційно в рамках тижня правових знань, окрім питань правозахисної проблематики, робиться акцент на можливостях реалізації власних знань у практичному житті. Отож, студентка 45 групи Тетяна Соколовська зосередила увагу присутніх на можливості отримати податкову знижку на навчання студентам-контрактникам або їхнім батькам.

Особливу дискусію серед студентів та присутніх викладачів викликала доповідь Яни Гловацької, яка розповіла про перспективи правового регулювання ринку криптовалюти в Україні та повідомила свіжі новини з ряду держав світу в питанні розвитку нового децентралізованого фінансового сервісу.

Студентка 29 групи Яна Лапчук розповіла про розвиток електронної демократії в Україні – особливо перспективний напрямок розвитку сервісу державних органів влади та можливостей громадян у реалізації права на звернення та запиту на інформацію, прямих можливостей впливу на владу народу як найвищого джерела влади.

Учасники заходу зійшлися на думці, що для ефективного захисту власних прав треба не лише їх вивчати, а й вміти самостійно приймати рішення щодо реалізації своїх законних інтересів.