10 грудня – День прав людини

З нагоди річниці прийняття Загальної декларації прав людини, прийнятої Генеральною Асамблеєю ООН 10 грудня  1948 року, у Волинському коледжі НУХТ викладач  Олександр Новосад провів урок, присвячений можливості реалізації прав громадян у сучасному суспільстві. Захід проведено в рамках «Всеукраїнського уроку про права людини».

Студенти груп №33 та №30 взяли активну участь у підготовці  та обговоренні події. Впродовж  уроку студенти ознайомилися з основними положеннями Загальної декларації прав людини, переглянули  короткі відеофільми про історію розвитку прав людини та інститут Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

У доповідях та презентаційних роботах студенти зосередили увагу на класифікації та основних видах прав людини і громадянина в Основному Законі України, проблемах та основних видах порушень прав та свобод, можливості правового захисту громадян з допомогою чинного законодавства України.

Також серед аспектів, розглянутих під час уроку, були  особливості антикорупційного законодавства України (днем раніше був Міжнародний день боротьби з корупцією), порядок відповідальності за вчинення корупційних дій.

Закріплення вивченого матеріалу підсумували веселим роликом «Я маю право!»,  який був дуже позитивно сприйнятий усіма присутніми.