Зустріч зі старшим інспектором ювенальної провенції

У Волинському коледжі НУХТ проведено захід “Основні види злочинів і правопорушень і відповідальність за їх скоєння” за участю старшого інспектора ювенальної провенції Луцького відділу поліції Лук’янчука Марка Васильовича, який ознайомив студентів з найбільш типовими адміністративними правопорушеннями та кримінальними злочинами, що скоюються молодими людьми та відповідальністю за вчинене.

Марко Васильович зазначив, що адміністративна відповідальність за правопорушення настає у віці від 16 до 18 років. Саме при досягненні цього віку молоді люди здатні повною мірою усвідомити, що таке адміністративне правопорушення, розуміти неприпустимість його вчинення і нести за нього особисту відповідальність. Адміністративна відповідальність полягає у застосуванні адміністративних стягнень. Відповідно до законодавства України в громадських місцях категорично заборонено курити, вживати спиртні напої, хуліганити. Порушенням громадського порядку є нецензурна лексика, зухвала поведінка, хуліганство. До порушників застосовуються адміністративні стягнення (попередження, штраф, громадські роботи).

Відповідно до статті 22 Кримінального кодексу України кримінальній відповідальності підлягають особи, яким до вчинення злочину виповнилося 16 років.

Найбільш типовим злочином, до якого причетна молодь, є крадіжка. Важливо знати всім студентам:

1. Таємне викрадення чужого майна – карається штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або позбавленням волі на строк до трьох років.

2. Крадіжка, вчинена повторно або за попередньою змовою групою осіб, карається обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.

3. Крадіжка, поєднана з проникненням у житло, інше приміщення чи сховище або що завдала значної шкоди потерпілому, карається позбавленням волі на строк від трьох до шести років.

4. Крадіжка, вчинена у великих розмірах, карається позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років.

5. Крадіжка, вчинена в особливо великих розмірах або організованою групою, карається позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років з конфіскацією майна.

На завершення заходу Марко Васильович закликав студентів бути законослухняними громадянами і високоморальними людьми, адже рівень моральної культури особистості впливає на рівень громадського порядку в суспільстві.