Зустріч із письменницею

У коледжі 20 жовтня відбулася зустріч з волинською письменницею Ольгою Антош. Модератори розмови – викладачі української мови та літератури Людмила Бурило, Олена Матвійчук та художній керівник Наталія Максимчук.

Ольга Антош народилася в 1987 році у селі Кортеліси Волинської області. З 2001 року мешкає у Луцьку. У 2011 році закінчила Волинський національний університет імені Лесі Українки за спеціальністю «українська мова та література». Працює вихователем у дошкільному навчальному закладі №14. Учасниця літературно-мистецької студії «Зорі над Стиром» та літературно-мистецького об’єднання «Без меж».

У невимушеній атмосфері виникла жвава бесіда про творчість пані Ольги. Студенти цікавилися, коли приходить натхнення, які книги читає, коли був написаний перший вірш.

Авторка розповіла, що цікавиться сучасною літературою, зокрема творчістю поета-воїна Павла Вишебаби, сказала, що імпульсом до створення першої збірки «У пошуках неба» стали рядки з поезії видатної Ліни Костенко: «Не окрилюй того, з ким не збираєшся в небо…». Любить письменниця перечитувати класику детективного жанру.

У заході взяли участь здобувачі освіти груп ПТБД-11, ІПЗ-11, ІПЗ-21. Готуючись до зустрічі, викладачі та здобувачі освіти ознайомилися із збіркою «У пошуках неба». Студенти вибрали і вивчили напам’ять ту поезію, яка найбільше перегукувалася із їх власним душевним станом. Кілька ще ніде не надрукованих творів читала сама Ольга Антош. Це патріотичні, філософські та ліричні вірші.

Присутні переглянули відеоролик театру літературних презентацій «Вперше».

Серед студентів є поети-початківці, тож такі розмови для них можуть стати поштовхом до подальшої творчості. Письменниця висловила готовність поспілкуватися вживу з тими, хто пише поезію, але, можливо, ще не наважуються поділитися своїми віршами.

Викладач української мови та літератури Людмила Олексіївна Бурило зазначила, що зустрічі з талановитими людьми надихають наших студентів творити, заряджають енергією й переповнюють позитивними емоціями, щиро подякувала письменниці за чудово проведений час і побажала нових творчих досягнень.

Такі заходи не тільки розширюють світогляд нашої молоді, а й зацікавлюють їх самих пробувати творити. Творчість – це краса! А краса колись врятує світ!